באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: קואליציה רחבה לאלי ברדה

מגדל העמק: קואליציה רחבה לאלי ברדה

ראש העיר אלי ברדה הגיע להסכמים קואליציונים עם כל הסיעות הגדולות במליאה וצפוי להנות מקואליציה שתמנה 14 חברים. סרגיי אוקלנדר ” לא צפויים שינויים משמעותיים מהקדנציה הקודמת”

ביום רביעי הקרוב יציג ראש עיריית מגדל העמק את הקואליציה שלו וכמו ברוב הקדנציה הקודמת הוא צפוי להנות מקואליציה רחבה במיוחד וזאת למרות שמפלגת הליכוד בראשה עומד ברדה זכתה בשני מנדטים בלבד.

מגדל העמק
אלי ברדה. צילום: לוי אגרונוב

הסיעה הראשונה איתה סיכם אלי ברדה הינה ‘ישראל ביתנו’ לה יש ארבעה מנדטים. יו”ר הסיעה, סרגיי אוקלנדר צפוי להמשיך ולשמש כממלא מקום ראש העיר בפועל כפי שעשה גם בקדנציה הקודמת. סיעת ש”ס לה יש גם כן ארבעה מנדטים צפויה להיות הכוח החזק השני בקואליציה. ההסכם של ברדה עם ש”ס כמעט סגור ונותרו פרטים קטנים אחרונים שאמורים להסגר עד ליום רביעי. גם במקרה של ש”ס צפוי יו”ר הסיעה, נחום אסולין להמשיך ולשמש כסגן ראש העיר בפועל כפי שעשה בקדנציה הקודמת.

המשא ומתן הקשה ביותר של אלי ברדה היה דווקא עם סיעת ‘הירוקים’ בראשותו של יקי בן חיים. בן חיים דרש את תפקיד סגן ראש העיר השני, אלא שזה שייך למספר 2 של ברדה, אלי בקסיס שנעמד על הרגליים האחוריות על מנת לשמור על תוארו. על פי בקסיס ויתר יקי בן חיים על תפקיד הסגן ובמקומו יקבל את תפקיד יו”ר החברה הכלכלית ואת תפקיד יו”ר ועדת המכרזים כשהוא ישמור גם על תפקיד יו”ר הועדה לאיכות הסביבה.

ממלא מקום ראש העיר, סרגיי אוקלנדר ” ההסכם בעקרון סגור ונשאר רק לחתום. לא צפויים שינויים משמעותיים מהקדנציה הקודמת”

חבר המועצה, הרב יוסף מנחם מש”ס: “הגענו להסכמות על רוב הנושאים, נותרו עוד כמה דברים קטנים אבל אני בטוח שהם יסגרו עד ליום רביעי ונגיע לישיבה עם הסכם חתום”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter