באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: פרויקט הטייסת מביא לתוצאות

מגדל העמק: פרויקט הטייסת מביא לתוצאות

נתוני פרויקט הטייסת בבית הספר ‘גיורא יוספטל’ במגדל העמק מראים הפרויקט הוביל לעלייה של כ-84 אחוזים בציוני התלמידים המשתתפים וירידה של כ- 88 אחוזים באלימות.

על פי נתוני פרויקט הטייסת שפורסמו השבוע רשמו התלמידים המשתתפים בפרויקט עלייה של כ-84 אחוזים בציונים במקצועות הליבה, ירידה של כ-87 אחוזים באלימות בבית הספר וירידה של כ-88 אחוזים באלימות מחוץ לבתי הספר. נתון מרשים נוסף הוא עלייה של 100 אחוזים במעורבות החברתית של התלמידים בקהילה וירידה של 100 אחוזים בנשירה הסמויה של התלמידים.

לכל קבוצה בפרויקט, המונה 21 תלמידים, מוצמד מנהיג חברתי, המלווה ומקדם אותה בשיתוף מלא עם ההורים והמחנכים. לאורך כל השנה מתקיימים מפגשים שבועיים קבוצתיים ומפגשי חניכה אישיים, שמטרתם להתעכב באופן פרטני על הצרכים הייחודיים של כל חניך ולהעניק לו כלים לביטוי אישי ולהתמודדות. בנוסף, לאורך תקופת החניכה זוכים התלמידים להיפגש עם טייסי חיל האוויר מטייסות מבצעיות של החיל, שמלווים אותם בסדנאות ובביקורים בטייסות, כמו גם במפגשים עם אישים הנתפסים בעיני הילדים מודל להצלחה ומצוינות.

פרויקט הטייסת שהחל במגדל העמק והתפשט לבתי ספר רבים בכל רחבי הארץ ומטרתו היא להוביל לשינוי התנהגותי חברתי-ערכי בקרב ילדים, לטפח מנהיגות ולעודד מצוינות, הינו יוזמה שהחלה כ’כיתה חמה’ והתפתחה ל”פרויקט הטייסת” ביוזמת מנהלת בית הספר, טייס קרב בוגר בית הספר וראובן צמח. הפרויקט אומץ על ידי “קרן רמון” המפעילה תכניות חינוך למנהיגות, מצוינות והישגים בקרב ילדים ובני נוער.

אריאל בריקמן, מנכ”ל קרן רמון: “מועדון הטייסת הוא פרויקט חברתי בעל חשיבות לאומית. הישגי הפרויקט מצביעים על כך שהמדריכים, הטייסים, בתי הספר וכמובן התלמידים, הצליחו להוכיח שבעזרת התמיכה, הליווי הצמוד וההתמדה, כל תלמיד ותלמידה מגיעים להישגים מרשימים ומוצאים בתוכם כוחות מחודשים לפרוץ מעבר למחסומים התרבותיים והסטריאוטיפים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter