באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: פחים סגולים לאריזות זכוכית יוצבו בעיר

מגדל העמק: פחים סגולים לאריזות זכוכית יוצבו בעיר

עשרות מתקני איסוף הזכוכית מצטרפים למתקני מחזור הנייר, בקבוקי הפלסטיק, ביגוד ועוד. עיריית מגדל העמק בשיתוף תאגיד מחזור האריזות “תמיר” יציבו בקרוב בפינות המחזור העירוניות עשרות מתקנים למחזור אריזות זכוכית.

בעוד בישובים אחרים בסביבה כמו קרית טבעון ורמת ישי עדיין לא התחילו להפריד פסולת יבשה מרטובה, במגדל העמק כבר עושים את הצעד הבא ומתחילים להפריד זכוכית. במהלך זה הופכת מגדל העמק לאחת מהערים הראשונות בארץ המצטרפת למהפכת מיחזור הזכוכית והוספת נדבך נוסף לפעילות המחזור העירונית.

עיר ממחזרת
פח סגול למחזור זכוכית. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

מנהל אגף שפ”ע, ניר חבקין “הצבת הפחים הסגולים למחזור הזכוכית מאפשרת לתושבי העיר למחזר מוצרי זכוכית הקיימים בכל משק בית או משרד כגון בקבוקי שמן זית, צנצנות קפה, דבש או ריבה ומיכלי זכוכית נוספים. הצבת המיכלים הסגולים היא בהמשך ליישום חוק האריזות בעיר. יש חשיבות גדולה למחזור הזכוכית מכיוון שהזכוכית מתכלה רק אחרי שנים רבות וניתן למחזר זכוכית ללא הגבלה בלי לפגוע באיכותה. בנוסף, הזכוכית הממוחזרת משמשת לא רק ליצור זכוכית חדשה, אלא ניתן לעשות  בה שימושים נוספים למשל בתשתיות כבישים”.

קובי דר, מנכ”ל תאגיד “תמיר” ציין כי: “מגדל העמק היא אחת מחלוצות תחום מחזור האריזות בישראל. הפחים הסגולים מהווים יישום מוצלח של מהפכת חוק האריזות בעיר. אני תקווה כי רשויות נוספות יצטרפו למהפכת מיחזור האריזות וייחלו ליישם את החוק”.

ראש העיר אלי ברדה: ” לאחר הצלחת פרויקט “הפרדת פסולת במקור לשני זרמים”, אנו ממשיכים במגמה של שמירה על איכות הסביבה ובכך אנו מרוויחים כפליים- מחד, שומרים על איכות הסביבה ומאידך, הזבל שלנו הופך לכסף, כלומר, הפסולת הולכת למחזור ובמקום לשלם היטלי הטמנה כבדים, הכסף נחסך ומופנה לחינוך, תשתיות ותרבות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter