באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: “עולים” לכיתה א’

מגדל העמק: “עולים” לכיתה א’

במגדל העמק חושבים גם על העולים החדשים. בימים אלה קמה קבוצת מוכנות להורים עולים ממגדל העמק להתמודדות עם מעבר ילדיהם לכיתה א’.

המרכז לפיתוח ההון האנושי צעירים במגדל העמק בשיתוף קבוצת ‘יקר”ים’ והמרכז ההתפתחותי לגיל הרך “כוכב הילדים”, מפעילים קבוצת מוכנות להורים עולים להתמודדות עם מעבר ילדיהם מהגן לכיתה א’. רוני פוטיבסקי, מנהלת המרכז לגיל הרך “כוכב הילדים”: “המטרה לחשוף ולפתח כישורים ומיומנויות לקראת המעבר לכיתה א’ בדרך יותר

כולים לכיתה א
בני המנשה, ישתתפו בהכנה לעלייה לכיתה א’. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

אינטנסיבית על ידי מפגשים שכוללים פעילויות רבות כשהעיקר הוא יצירת מודל קבוצה שמזכיר את המודל של כיתה א’. הפעילות מלווה באנשי מקצוע- גננת ורכזת מטעם עמותת “מדור לדור”, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת וסטודנטיות”.

“הקבוצה פועלת במסגרת תוכנית “המעבר הבטוח” המסייעת לילדי העולים לקראת ובזמן המעבר לבית-הספר היסודי”, מספרת ליאורה אדרי, מנהלת המרכז לפיתוח ההון האנושי צעירים ומוסיפה:” התוכנית נותנת מענה כולל ובתוכו השלמת פערים לימודיים בתחומים שונים כגון חשבון, אוצר אותיות ומילים וכמו כן השלמת פערים תרבותיים, בעיקר בתחום השפה ופערים חברתיים”. אדרי מציינת כי מגדל העמק ידועה כקולטת עלייה ומועדפת על עולים רבים כבר בארצות המוצא שלהן, “ראש העיר, דואג שהעולים שמגיעים לכאן יחוו קליטה נעימה ורכה ככל הניתן ותומך נלהב בתכניות מסוג זה. את הפרויקט מובילה ומרכזת לריסה שבתייב מקבוצת “יקרי”ם”. אני גאה בקבוצה שהרימה את הדגל ופועלת למען אוכלוסיית העולים”, מסכמת אדרי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter