באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ניצולי שואה בעקבות גדולי ארצנו

מגדל העמק: ניצולי שואה בעקבות גדולי ארצנו

עיריית מגדל העמק, משרד הרווחה, העמותה למען הקשיש ומועדון “קפה בריטניה” מארגנים טיולים ברחבי הארץ לניצולי שואה.

המסע מתקיים מידי תקופה במסגרת פעילות מועדון “קפה בריטניה” לניצולי שואה בעקבות אישים שעיצבו את ההיסטוריה היהודית ומתבסס על 5 מסלולים המסמלים את דוד בן גוריון, הברון אברהם בנימין אדמונד ג’יימס דה רוטשילד, גולדה מאיר, חיים ויצמן, יצחק בן צבי ויגאל אלון. השבוע יצאו הניצולים לטיול הראשון במסע שנערך

דוד בן גוריון בכנסת
דוד בן גוריון. ניצולי השואה לומדים עליו. צילום: הארכיון הלאומי

בעקבות הברון אברהם בנימין אדמונד ג’יימס דה רוטשילד, נחום גוטמן ומאיר דיזנגוף, בעיר תל-אביב. במסגרת הטיול שמעו הרצאות, ביקרו באתרים שונים ולמדו על כל אישיות ותרומתה למען מדינת ישראל והחברה.

מועדון “קפה בריטניה” מהווה בית לניצולי שואה למיצוי זכויותיהם ומתקיימות בו פעילויות תרבותיות וחברתיות מגוונות כגון פעילויות ספורט, הרצאות בנושאים שונים, מלאכת יד, משחקי העשרה, טיולים, ערבי שירה ועוד. כמו כן מטרות המועדון הינן הפגת הבדידות, הקלה בנטל על המשפחה וחשיפת הניצולים לתכנים שונים של פעילויות, תיעוד וזכויות.

המועדון פועל בעקבות יוזמת שגריר בריטניה בישראל מתיו גולד ושגריר ישראל בבריטניה דניאל טאוב, באמצעות תרומה של הקהילה היהודית, הקרן לרווחת ניצולי השואה בישראל ובשיתוף משרד הרווחה ועיריית מגדל העמק.

ראש העיר אלי ברדה: “נמשיך לתמוך בניצולי השואה ולקיים עבורם פרויקטים נוספים על מנת שיחיו את שארית ימיהם בכבוד ובאהבה שנעריף עליהם. בעוד כחודש צפוי להגיע שגריר בריטניה בישראל בנוכחותו נחנוך באופן רשמי את פתיחת מועדון “קפה בריטניה” במגדל העמק”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter