באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מתנדבים להציל חיים

מגדל העמק: מתנדבים להציל חיים

עיריית מגדל העמק עורכת קורס להחייאה ועזרה ראשונה למתנדבים, כחלק מהכשרות והיערכות לשעת חירום. אהובה גובני חגי מאגף הרווחה:”הקורס היה רציני ומקצועי”

כ-50 מתנדבים מתוך 200 השייכים למטה מתנדבים לשעת חירום הרשותי יעברו קורס החייאה ועזרה ראשונה בסיסי , השבוע החלה הכשרת הקבוצה הראשונה שמנתה 25 משתתפים. את הקורס מעבירה  חברת “רפואת חירום” ובמסגרתו המתנדבים עוברים סדנא בה הם לומדים  את יסודות ההחייאה והחייאת ילדים .

קורס החייאה
תמונת אילוסטרציה. צילום: אפי אליאן

מנהלת היחידה להתנדבות אילנה פרץ עייש אמרה:”תורת ההפעלה שלנו בזמן חירום אותה התווה ראש העיר היא לא להסתמך על כוחות הצלה חיצוניים כגון מד”א , פיקוד העורף , כיבוי אש וכו’  ולהתכונן למצב בו כל המערכות יקרסו ואנו נצטרך לסייע לתושבים בכוחות עצמנו. כך נולד בעצם מערך המתנדבים”.

אהובה גובני חגי מאגף הרווחה:”הקורס היה רציני ומקצועי, המסר העיקרי היה כי הדקות הראשונות הן קריטיות! במצבי חירום הזמן הקריטי, וככל שיותר אנשים ידעו כיצד לבצע החייאה ולספק שירותי עזרה ראשונה בסיסית עד שיגיעו כוחות הצלה מקצועיים ,כך נציל יותר חיים”.

עוד הוסיפה חגי :”יש לנו מטה מתנדבים מהטובים והמשובחים בארץ , ההצלחה הגדולה הביאה לכך שפיקוד העורף מעוניין להעתיק ולהנחיל את המודל שלנו ברשויות ברחבי הארץ, בהזדמנות זו אני קוראת לתושבים להגיע ולהתנדב וכפי שהמתנדבים מעידים המתנדב מקבל יותר מהנתינה עצמה”.

יצויין כי עיריית מגדל העמק זכתה בפרס מגן שר הרווחה למתנדבים מצטיינים שנועד להעלות על נס את תרומתם של המתנדבים לרווחתם של נזקקים בחברה, השפעה על אחרים והסביבה, על מידת מסירותם  ודבקותם במטרה תוך גילוי חדשנות ויצירתיות.כמו כן הורה ראש העיר אלי ברדה לציין השנה את אירוע ההצדעה למתנדבים על שמו של המתנדב שי רביבו ז”ל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter