באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מקבלים זכות בחירה

מגדל העמק: מקבלים זכות בחירה

מגדל העמק מצטרפת לתכנית משרד החינוך המאפשרת להורים לבחור את בית הספר של ילדם ולא מחייבת אותם להרשם לבית הספר הקרוב ביותר לביתם. מנהל החינוך בעירייה: “בשלב ראשון בחרנו להתמקד בייחודיות בתי הספר”

העיר מגדל העמק תצטרף החל משנת הלימודים הבאה לתכנית ‘אזורי בחירה מבוקרת’ של משרד החינוך. התכנית הפועלת בבתי הספר היסודיים, מאפשרת להורים לבחור את בית הספר בו לומד ילדם וזאת בניגוד לנוהל הנהוג עד עתה לפיו הילד מחויב להרשם לבית הספר הקרוב למקום מגוריו.

ייחודיות בתי הספר
עיריית מגדל העמק, פותחים אזורי רישום.

על פי התכנית, כל אחד מבתי הספר היסודיים מתמחה בתחום מסוים דבר המקנה לו ייחודיות. תכנית זו הינה נסיון של מערכת החינוך להתמודד עם מערכת בתי הספר הפרטיים אשר צצים לאחרונה כפטריות אחרי הגשם. עם זאת הבחירה אינה מלאה ומשרד החינוך מאפשר לכמות מוגבלת של תלמידים לנדוד מבית ספר אחד למשנהו וזאת על מנת שלא ליצור צפיפות רבה מדיי בבתי ספר מסוימים לעומת דלילות תלמידים בבתי ספר אחרים.

ממנהל החינוך של עיריית מגדל העמק נמסר:”בהמשך לתוכנית האסטרטגית במערכת החינוך, מגדל העמק נבחרה להיכנס לתוכנית נסיונית במשרד החינוך שנקראת “פתיחת אזורי רישום,בחירה מבוקרת וייחודיות לבתי ספר. בשלב ראשון בחרנו להתמקד בייחודיות בתי הספר, כלומר כל בית ספר יבחר תחום דעת כגון תקשורת , אומנות תקשוב וכו’ ויתמקד בו.

הצוות המוביל כולל מורים המתמקצעים בנושא ומכינים תוכנית פדגוגית המשלבת את התחום בכל מקצועות הלימודים, כמובן שכל התהליך מלווה ביועצים פדגוגים מטעם משרד החינוך. השלב השני של התכנית מתייחס לפתיחת איזורי רישום ובחירה מבוקרת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter