באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מפעל נילית יעבור לגז

מגדל העמק: מפעל נילית יעבור לגז

מפעל נילית במגדל העמק יעבור לייצור אנרגיה מגז אשר אמור להגיע מהים וזאת לאחר שראש העיר פעל להציב את הצינור בפתחו של המפעל. יו”ר הועדה לאיכות הסביבה, יקי בן חיים ” אנחנו ממשיכים את התנופה הירוקה בעיר”

הועדה המחוזית לתכנון ובניה מחוז צפון עומדת לאשר בקרוב בקשה לשינוי יעוד שמשמעותה אויר נקי הרבה יותר לתושבי מגדל העמק והסביבה מכיוון שמאחורי מילים תמימות כגון שינוי יעוד מתעשיה למתקנים תעשיתיים וקביעת הוראות לרצועת קווי חשמל מסתתרת מהפכה של ממש. מפעל נילית אשר בתחומו נמצאת תחנת כח קטנה

יעברו לגז
אזור התעשיה רמת גבריאל, יפלוט פחות זיהום אויר.

יסב את תחנת הכח לשימוש בגז במקום הדלקים המזהמים יותר אשר נמצאים בשימוש כיום. הגז עצמו אמור להגיע מקידוח הגז שמול חופי חיפה והוא אמור להיות זמין לשימושה של נילית ברגע שמפעל הזיקוק יחל את פעולתו. בשלב זה, אמור מפעל הזיקוק לקום באתר חגית אלא שתושבי הסביבה מתנגדים וכרגע נמצא הנושא תלוי ועומד להכרעת בג”ץ. בכל מקרה, גם אם אתר חגית יפסל על ידי בג”ץ, מפעל הזיקוק אמור להיות פעיל בתוך שנתיים.

יו”ר הועדה לאיכות הסביבה, יקי בן חיים ” לאחר תהליך שהחל לפני כ 4 שנים עם כניסתי לתפקיד יו”ר הוועדה לאיכות הסביבה, כינסתי את הוועדה וזימנתי את נציגי נילית וזאת בעקבות תלונות מתושבי נוף העמק על פיח בבתים ובכביסה שלהם. התהליך הוא ארוך ויקר מאוד למפעל אבל פעלנו ללא פשרות בנושא. אני שמח על שיתוף הפעולה של נילית עם הוועדה לאיכות הסביבה. צעד זה ממשיך את התנופה הירוקה בעיר ואת הפיכתה של מגדל העמק לעיר מהמובילות בארץ בכל נושא איכות הסביבה”

מדוברות עיריית מגדל העמק נמסר כי “בחצר המפעל של “נילית” במגדל העמק תוקם בעוד כשנתיים תחנת כוח, שתופעל באמצעות גז טבעי, בהספק של כ- 50 מגה-ואט ובעלות של כ-60 מיליון דולר. “נילית” תיהנה מצריכת חשמל של 20 מגה-ואט במחיר מופחת – דבר שצפוי לצמצם את עלויות החשמל של המפעל באופן ניכר. את שאר תפוקת החשמל תמכור חברת “דלק” למפעל טאואר הסמוך ולחברת החשמל. ראש העיר, אלי ברדה פעל מול משרדי התמ”ת, התשתיות, האנרגיה והמים על מנת לקדם הנחת צינור גז בפתחו של המפעל והחלפת תחנת הכוח הקיימת לתחנת כוח המפיקה אנרגיה מגז. לא רק שהקמת התחנה לא מסכנת את תושבי העיר אלא היא מיטיבה עם איכות חיי התושבים, שכן, התחנה תפיק חשמל מגז טבעי הנקי משמעותית ביחס לתחנות הכוח הפועלות על בסיס סולר ומזוט להפעלתן”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter