באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: מים לכולם

מגדל העמק: מים לכולם

מרכז עוצמה והמש”ב (מנהלת התושבים) ממגדל העמק הפועלים למען התושבים בנושא מים השתתפו השבוע בישיבת וועדת הכלכלה בכנסת בנושא תאגידי מים וביוב: “לאף אדם בישראל לא מגיע להתקלח בגינה ציבורית ולשתות מממטרה”

צוות המורכב מפעילים קהילתיים מהמש”ב של השכונה המערבית ומרכז עוצמה שפועלים באגף לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק, עוסק כבר קרוב לשנה בטיפול וסיוע לתושבים בעניינים הקשורים לתאגיד המים מי נע כגון ניתוקי מים, חובות מצטברים, בעיות תשתיות הביוב ומתן יעוץ מקצועי ומשפטי.

מי נע
נאווה יצחקי בועדת הכלכלה של הכנסת. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

לצוות שייכים אנשי מרכז עוצמה, עו”ס נאווה יצחקי והסומכת דפנה חסן המשמשת גם כסגנית יו”ר המש”ב, עו”ס קהילתית שרון קסיס וצוות פרט ומשפחה באגף וטוביה גפן יו”ר המש”ב. השבוע הוזמן הצוות למשכן הכנסת כדי להשתתף בוועדת הכלכלה בנושא כללי תאגידי מים וביוב.

“הגעתי לדיון בכנסת כדי לספר את הסיפור של מנותקי המים. מים זה לא מוצר, זו זכות יסוד. דרשתי להפסיק באופן חד משמעי את ניתוקי המים. לאף אדם בישראל לא מגיע להתקלח בגינה ציבורית ולשתות מממטרה”, מספרת עו”ס נאווה יצחקי שלדבריה מוסיף טוביה גפן: “בדיון היו נציגי רשות המים, משפטנים, נציגי ציבור וארגונים חברתיים שדנו בכללים חדשים, באנו כדי להשפיע ונמשיך להשתתף ולעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע לתושבים בשיתוף ובהתאם למדיניות הרשות”.

בהמשך לפעילותם המבורכת, הוזמן הצוות להשתתף גם בכנס ארצי של מרכזי עוצמה שיתקיים בסוף חודש פברואר על מנת להציג את שיתוף הפעולה המוצלח המתקיים בין מרכז עוצמה, המש”ב, העבודה הקהילתית באגף לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק והאגודה לזכויות האזרח בנושא פרקטיקה לשינוי מדיניות בנושא המים.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter