באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: לעבוד באוטומט

מגדל העמק: לעבוד באוטומט

תרגיל חירום שדימה ירי טילים על מגדל העמק התקיים השבוע בעיר כשהדגש הושם על חילוץ לכודים מהריסות וחלוקת מים. ראש העיר, אלי ברדה שביקש מהמשתתפים לעבוד באוטומט: “מה שלא נעשה ולא נתרגל בשגרה לא יצליח בחירום”

תרגיל חירום להתמודדות מפני טילים נערך השבוע במגדל העמק. לתרגיל הגיעו נציגים ממשרדי הממשלה השונים וצפו בהתמודדות בעלי התפקידים עם התרחישים , בפריסה בשטח ובהתמודדות עם משבר מים. בזמן התרגיל שדימה מצב מלחמה אמיתי , שהו ראשי המכלולים בחמ”ל העירוני כשבראשם מנהל את החמ”ל ואת התרגיל סא”ל במיל’ ,ראש העיר אלי ברדה. במהלך התרגיל בוצעו הזרמות של אירועים, כאשר צוות החמ”ל נדרש להגיב ולפעול כולל מענה בשטח על ידי המטות הייעודיים. כל זאת מבלי להסתמך על גורמי ההצלה השונים כגון פיקוד העורף , כב”א , מד”א , משטרה וכו’.  אירועי התרגיל התבססו על תרחיש לייחוס בשבוע הראשון למלחמה.

יורם שרייבר מנהל מרחב העמקים ברח”ל (רשות חירום לאומית) שמלווה את מגדל העמק בכל תרגילי החירום על שלל האיומים והתרחישים  הגדיר את מטרות התרגיל:” מטרתנו הפעם בתרגיל זה היא לשפר את היכולות, המוכנות והעלאת הכשירות של מערך החירום ברשות למתן מענה לאירועי ירי רקטות וטילים, כל זה תוך הכרת היכולות ושת”פ עם הגורמים הפועלים במרחב”.

ברדה שניהל את התרגיל העביר בזמן אמת הערות ותיקונים לצוות:”אני מבקש שהפעילות תהיה אוטומטית, יש נוהל שיש לעבוד וליישם לפיו , בזמן חירום , לא יהיה לנו השקט ותנאי המעבדה שיש כרגע , לכן הדברים צריכים לעבוד “באוטומט” ולא להתחיל לחשוב בעת לחץ”.

רח"ל
ראש העיר, אלי ברדה בזמן התרגיל. צילום: דוברות מגדל העמק.

אל”מ במיל’,שלום זוזוט, מנכ”ל העירייה תדרך את ראשי המכלולים בטרם התחלת “המלחמה” :” לקחנו על עצמנו לתרגל שני נושאים, הראשון הוא חילוץ מהריסות על ידי צוות הסע”ר ברשות, והשני הוא התמודדות עם משבר מים וביצוע חלוקת מים בפועל. תרגלנו את התרחישים , אנחנו מכירים את המצבים”.

מוטי אבוקסיס קב”ט העירייה:”תרגלנו תרחיש של התקפת טילים מצפון, כשהמצב בשטח הוא מסחר, שירותים וקניות בפעילות חלקית, ישנם שיבושים באספקת מצרכים חיוניים וכמו כן ישנן נפילות טילים במגדל העמק עם נזקים למבנים, תשתיות וכבישים ,ניתוקי חשמל ופגיעה בצנרת מים. כמו כן, נדרש מענה לטיפול בפצועים, ובפינוי אוכלוסיה מאזורי הרס”.

אלי ברדה ראש העיר:”אנחנו נמצאים בעוד תרגיל ונמשיך ליזום תרגילים כאלה, על מנת שנכיר את כל האנשים ובעלי התפקידים בכל התחומים. ככל שנתרגל יותר יקל עלינו בשעת חירום לדבר בשפה אחידה ומקצועית עם הגורמים שעובדים מולנו. המיקום של מגדל העמק לא ישתנה,ותמיד העיר תהיה יעד לאויבנו בשל סמיכותה לבסיס חיל האויר רמת דוד. יש מה לשפר וללמוד, מה שלא נעשה ולא נתרגל בשגרה לא יצליח בחירום. הדבר החשוב בעיני בתרגיל זה הוא ההתייחסות האישית, הרצינות, הדריכות והמוכנות.לא בגלל שאנו רוצים, אלא כי אנחנו חייבים.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter