באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: לחיות בכבוד

מגדל העמק: לחיות בכבוד

תכנית ‘בכבוד ובידידות’ הדואגת לבטחון תזונתי ותרופתי לקשישים בעיר, הושקה במגדל העמק לפני ראש השנה. ברדה: “הרשות תמשיך לתמוך בקשישים ולקיים עבורם פרויקטים נוספים על מנת שיחיו את שארית ימיהם בכבוד”.

בשבוע שעבר הושקה במגדל העמק תכנית ‘בכבוד ובידידות’ המופעלת על ידי הקרן לידידות והעירייה. התכנית ‘בכבוד ובידידות’ מעניקה לכ- 330 קשישים מעל גיל 80 ממגדל העמק ביטחון תזונתי או תרופתי בהתאם לצרכיהם ובעיקר מטפלת בנושא הפגת הבדידות בקרבם. כחלק מהתכנית, קיבלו בכיתתם תלמידי כיתה ו’ מבית הספר נופים,עשרה קשישים ניצולי שואה ממועדון ‘קפה בריטניה’. לפעילות התלוו מחנכת הכיתה אילנה טולדנו, המורה המלווה כרמית אוחנה ומנהלת מועדון ‘קפה בריטניה’, נינה קנייבסקי.

הקרן לידידות
ילדי בית הספר נופים עם קשישים מבית סמוכה. צילום: דוברות מגדל העמק.

במהלך הפעילות התלמידים שוחחו עם הקשישים, סיפרו להם חוויות ושמעו מהם על חוויותיהם כאשר אחד הקשישים ריתק את התלמידים בסיפורו מזמן מלחמת העולם השנייה. לאחר מכן יצרו יחד 300 כרטיסי ברכה שצורפו למארזים ולעגלות ש”קרן לידידות חילקה בעיר לכבוד החג. בסוף הפעילות, הרימו הילדים והקשישים כוסית לקראת ראש השנה.

התכנית הושקה על ידי יעל אקשטיין, סגנית יו”ר הקרן לידידות והבת של יו”ר הקרן הרב יחיאל אקשטיין, במהלך ביקור במועדון הקשישים של טובה ב’בית סמוכה’.  אקשטיין בירכה את הבאים בשנה טובה וציינה לשבח את שיתוף הפעולה של ‘הקרן לידידות’, העירייה והתושבים: “אני מבקרת בהרבה ערים בישראל ולוקחת חלק בפעילויות רבות, אך האווירה כאן היא מיוחדת במינה. הקשר של התושבים לעירם חזק ומשמעותי. אנשים כאן רוצים לסייע זה לזה ואנו נהיה כאן לצדכם”.

ראש העיר, אלי ברדה: “אנו מודים ל’קרן לידידות’ על שיתוף הפעולה המוצלח לרווחת תושבי העיר בכלל ופרויקט ‘בכבוד ובידידות’ בפרט. הרשות תמשיך לתמוך בקשישים ולקיים עבורם פרויקטים נוספים על מנת שיחיו את שארית ימיהם בכבוד ובאהבה שנעריף עליהם”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter