באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: לומדים לשחק

מגדל העמק: לומדים לשחק

תלמידי בתי הספר ‘נופים’ ו’יגאל אלון’ ממגדל העמק השתתפו בפעילות חווייתית של תכנית ‘זוזו’ למלחמה בהשמנה ולמטרת עידוד פעילות גופנית. ברדה: “התכנית חושפת לתלמידים את החשיבות שבפעילות הגופנית

השמנת יתר של ילדים הפכה בשנים האחרונות למכת מדינה ובמגדל העמק מנסים להלחם בה באמצעות  עידוד לפעילות גופנית של הילדים בעיר. כחלק ממגמה זו הוקמו בבתי הספר ‘נופים’ ו’יגאל אלון’ בעיר, מתקני מתנפחים, מסלולים אתגריים, והמדריכים והמורים לימדו את הילדים כמה משחקי רחוב שהוריהם גדלו עליהם כמו: 3 מקלות, מדרכות ו-7 על הקיר – משחקים שרוב הילדים לא הכירו לפני הפעילות. בקרב הילדים נרשמה התלהבות רבה וחלקם למדו בפעם הראשונה שניתן להינות  לא רק מול המחשב והטלוויזיה אלא גם בביצוע פעילות גופנית מהנה. פעילות זו התבצעה במסגרת יום חוויה של תוכנית ‘זוזו’.

זוזו
ילדי בית הספר במשחק קלאס. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

תכנית ‘זוזו’ היא תוכנית הדגל של משרד החינוך, משרד התרבות והספורט והתאחדות הספורט לבתי הספר, למלחמה בהשמנה וחוסר פעילות גופנית בקרב ילדי ישראל. במסגרת התכנית הוקמו חממות ספורט בבתי הספר עם ציוד ספורט ייחודי, נערכים ימי איתור מיוחדים בהם מומחי ספורט מנסים לאתר את הילדים בעלי הפוטנציאל להיות אלופים, נערכות פעילויות פנאי ובריאות בשעות אחר הצהריים ועוד.

משה קונינסקי, מנכ”ל התאחדות הספורט לבתי הספר: “תוכנית ‘זוזו’ היא תוכנית חשובה שהוכחה כמוצלחת ואפקטיבית בשלוש שנות פעילותה. אני קורא להורי התלמידים לקחת גם הם חלק במאמץ הלאומי ולעודד את ילדיהם להפחית את שעות הטלוויזיה והמחשב ובמקום זאת לרדת למטה לפעילות ספורטיבית”.

ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלי ברדה: “התכנית חושפת לתלמידים את החשיבות שבפעילות הגופנית ובאורח החיים הפעיל והבריא שחשוב לקיומנו. כמו כן מחזקת בפניהם את האחדות החברתית, הדימוי העצמי ותחושת הביטחון. מגדל העמק היא עיר מקדמת אורח חיים פעיל ובריא ומהווה עיר לדוגמא בתכנית עיר פעילה ובריאה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter