באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: לא עוצרים באדום

מגדל העמק: לא עוצרים באדום

על פי נתוני עמותת אור ירוק תושבי מגדל העמק מקבלים יותר דו”חות על מעבר באור אדום, תושבי יקנעם מראים שיפור לאורך השנים וברמת ישי שומרים על יציבות. שמוליק אבוהב: “כניסה לצומת הפכה לרולטה רוסית, המדינה חייבת להילחם בתופעה המפחידה הזו”. 

אור ירוק
עוברים באדום. צילום: רועי פלצמן.

עמותת ‘אור ירוק’ חושפת נתונים על מספר הדוחות שנרשמים לנהגים החוצים את הצומת באור אדום. מהנתונים עולה כי תושבי מגדל העמק הם שיאני המעבר באור אדום בעמק עם 53 דו”חות על מעבר באור אדום בשנת 2013, 47 דו”חות בשנת 2012 ורק 9 דו”חות בשנת 2011. ביקנעם, עיר בעלת סדר גודל דומה של תושבים “הסתפקו” בארבעה דו”חות על מעבר באור אדום בשנת 2013, 7 דו”חות בשנת 2012 ושמונה דו”חות בשנת 2011. עמותת ‘אור ירוק’ פרסמה נתונים גם לגבי רמת ישי לפיהם קיבלו תושבי הישוב ארבעה דו”חות על מעבר באור אדום בשנת 2013, שלושה דו”חות בשנת 2012 וחמישה דו”חות בשנת 2011.

בישראל קיימות כיום 46 מצלמות רמזור, אשר מוצבות בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ והפיקו בשנה וחצי 16,270 דוחות לנהגים שחצו צומת באור אדום. מעבר באור אדום, היא אחת מעבירות התנועה הקשות והחמורות שיש. אדם נכנס עם כלי הרכב שלו לצומת, כאשר מן הצד השני מגיע אדם במהירות ובטוח כי האור הירוק מראה לו כי הדרך פנויה ובטוחה.

מחקרים שנערכו בעולם, הראו כי מצלמות אשר מוצבות בצמתים מפחיתות את מספר התאונות באופן משמעותי בצומת שבהן הן מוצבות, ובנוסף גם בצמתים אחרים בסביבה. מחקר שנערך בעיר ויקטוריה שבאוסטרליה, הראה כי הצבת מצלמות ב-77 צמתים, הביא להפחתה של כ-47% במספר התאונות.

שמואל אבואב מנכ”ל עמותת “אור ירוק”: “מדובר בנתונים מדאיגים במיוחד כאשר מדובר בעבירת תנועה שמסכנת חיים באופן ישיר.  כניסה לצומת הפכה לרולטה רוסית. המדינה חייבת להילחם בתופעה המפחידה הזו ולהתקין מצלמות רמזור נגד תאונות בצמתים המרכזיים, כדי להרתיע נהגים מלחצות צומת באור אדום ולהמר על החיים של כולנו”.

בתוך כך, חושפת עמותת אור ירוק תוצאות סקר  שערכה, שמטרתו לבחון את שיעור הנהגים אשר נוסעים באור אדום, את החשיפה של הציבור לנהגים שנוהגים באור אדום, וכן ההערכה של הציבור לגבי המניעים של נהגים לנסוע באור אדום. על פי התוצאות 61% מהנהגים באזור הצפון ראו נהג שחצה צומת באור אדום לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter