באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: לא בר השגה

מגדל העמק: לא בר השגה

הקלה שניתנה לקבלן בפרויקט הבניה בשכונת נחל צבי במגדל העמק תשנה את אופי הפרויקט ותאפשר בניה של דירות גדולות במקום דירות קטנות. מהנדס העיר: ” הצעתו של הקבלן אושרה מכיוון שהתכנית אינה מחייבת”

זוגות צעירים רבים תוהים להיכן נעלמו הדירות הקטנות אותן ניתן היה בעבר לרכוש במחיר שפוי יחסית. יש לא מעט תשובות לשאלה זו אך את אחת העיקריות שבהן ניתן למצוא בפרויקט הבינוי הנמצא ברחוב השרון שבשכונת נחל צבי במגדל העמק.

הועדה לתכנון ובניה
הירידה לכיוון נחל צבי

על פי התכניות המקוריות היה הקבלן אמור לבנות ארבעה בניינים בני ארבע קומות שיכללו 48 יחידות דיור בסך הכל. משמע, שלוש דירות קטנות בקומה. מדובר בדירות קטנות יחסית שאמורות להמכר במחירים שזוגות צעירים יכולים לעמוד בהם. אלא שהקבלן הגיש בקשה להקלה אשר אושרה בועדה המקומית לתכנון ובניה כך שלאחר האישור יבנו במקום שני בניינים בני שש קומות כל אחד אשר יכללו יחד 22 יחידות דיור. משמע, שתי דירות בלבד בכל אחת מחמש הקומות הראשונות פלוס קומת פנטהאוס כאשר על השטח שיתפנה מביטול שני הבניינים הנוספים, יבנה הקבלן שישה דו משפחתיים, כך שהפרויקט כולו יכלול 46 יחידות דיור במקום 48 יחידות הדיור שהיו אמורות לקום מלכתחילה כשמדובר כמובן בדירות גדולות ויקרות יותר.

יש לציין כי הקבלן פעל ופועל על פי החוק וכי האישורים ניתנו לו על ידי הועדה לתכנון ובניה גם כן על פי חוק ולא לפנים משורת הדין אלא שהמפסידים מהתנהלות זו הינם הזוגות הצעירים שיאלצו לוותר על רכישת דירה או לחלופין לקחת משכנתא גדולה יותר.

מהנדס העיר, רונן פלג מסר בתגובה כי: “הקבלן המבצע הגיש הצעה למשרד השיכון במטרה להגדיל את כמות הקוטג’ים צמודי הקרקע לרשות הציבור. בקשתו לשינוי נבדקה ואושרה כהליך הקלה מכיוון שתכנית הבינוי לאתר מנחה ולא מחייבת. לפיכך, הוועדה המקומית דנה בנושא ומצאה לנכון לאפשר הליך ההקלה. בפרויקט המדובר יבנו קוטג’ים צמודי קרקע לא על חשבון אלא במקום יחידות הדיור בהתאם לפרוגרמת משרד השיכון”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter