באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: לאן הולכת ההשקעה?

מגדל העמק: לאן הולכת ההשקעה?

ראש העיר, אלי ברדה, מתגאה בהשקעה הגדולה בחינוך בעיר אלא שתוצאות דרוג מדלן שהתפרסמו בשבוע שעבר מעלות תהיה לגבי פירות ההשקעה. ב’האר”י’ הציונים נמוכים ויש אלימות אבל התלמידים מרוצים. ב’עליזה בגין’ הציונים הכי טובים וב’יערת העמק’ האלימות נמוכה במיוחד. כל הנתונים בפנים.

בשבוע שעבר התפרסמו תוצאות דרוג מדלן של בתי הספר השונים בארץ ולמגדל העמק, למרות ההשקעות הגדולות ולמרות הפרויקטים הרבים, אין במה להתגאות. דירוג מדלן מבוסס על דירוג ההישגים במקצועות הליב”ה בבחינות המיצ”ב שנערכו בשנים 2009 עד 2012. דוח המיצ”ב מורכב משני חלקים: מבחני הישגים, ושאלוני אקלים

דרוג מדלן
אורט רוגוזין, ציונים נמוכים. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

. מבחני ההישגים נועדו לבחון באיזו מידה עומדים התלמידים ברמת הדרישות המצופה בארבעת מקצועות הליבה: שפת אם, מתמטיקה, מדע וטכנולוגיה ואנגלית. בדו”ח המיצב מצוין המיקום היחסי של ממוצע הציון בבית הספר ביחס לבתי הספר בארץ.

דרוג מדלן הכלל ישובי של מגדל העמק הינו 42, אלא שמשרד החינוך הכניס לשקלול גם מוסדות חינוך חרדיים שאינם לומדים את לימודיה הליבה, כך שמספר זה אינו אומר דבר. צלילה עמוקה יותר אל הנתונים מראה כי שני בתי ספר הינם בעלי תוצאות אשר מעלות את דרוג העיר. ביה”ס ‘עליזה בגין’ עם דרוג מדלן של 65 ובי”ס ‘נופים’ עם דרוג 60. אחריהם ניתן למצוא את ‘אורט רוגוזין’ עם ציון מאכזב של 53 , חטיבת הביניים ‘יערת העמק’ עם 38 , בי”ס ‘יגאל אלון’ עם ציון של 28, בי”ס גיורא יוספטל עם 18 ובתחתית הרשימה נמצא בית הספר הממלכתי דתי ‘האר”י’ עם ציון עלוב של 15.

מצב האלימות בבתי הספר בעיר גם הוא אינו מזהיר אך פה בולטת חטיבת הביניים ‘יערת העמק’ עם 13% בלבד מהתלמידים שטענו כי חוו אלימות, אחוז נמוך מאוד בקנה מידה ארצי. גם ב’רוגוזין’ האלימות אינה מרימה ראש ורק 16% מהתלמידים דיווחו על אלימות, בבי”ס יוספטל יש כבר 19% מהתלמידים המדווחים על אלימות כשב’נופים’ עולה המספר ל 20%. בי”ס ‘עליזה בגין’ שהיה בראש רשימת המיצ”ב נמצא ברשימה זו במקום רע עם 22% מהתלמידים שדיווחו כי חוו אלימות וביגאל אלון המספר עולה ל 29% כשבתחתית הרשימה נמצא גם פה בי”ס ‘האר”י’ עם 30% מהתלמידים שחווים אלימות.

שחיקת המורים גם היא מהווה נדבך חשוב ברמת ההשכלה לה זוכים ילדי ביה”ס. ומסתבר שהנתון הקשה ביותר הינו 41% מהמורות בביה”ס ‘נופים’ שדיווחו על שחיקה, לפניו נמצא ‘האר”י’ עם 38% מהמורות שדיווחו על שחיקה, ‘עליזה בגין’ מעט לפניו עם 37%, מעט גבוה יותר נמצאים ‘רוגוזין’ ו’יוספטל’ עם 22%. בחטיבת הביניים מדווחות 19% מהמורות על שחיקה  ובראש הדרוג נמצאות מורות ‘יגאל אלון’ אשר רק 17% מהן דיווחו על שחיקה. ואם אתם חפצים לדעת עד כמה טוב לילדכם בביה”ס הרי שפה בית הספר ‘האר”י’ דווקא מוביל את הרשימה עם 84% מהתלמידים המדווחים כי טוב להם בבית הספר. ‘עליזה בגין’ נמצא מעט אחריו עם 80%.ל’רוגוזין’ ו’יערת העמק’ יש 79% ו-78% שביעות רצון של התלמידים בהתאמה כשגם ב’יוספטל’ יש אחוז יפה של תלמידים המדווחים כי טוב להם בבית הספר (73%). לעומת זאת ב’נופים’ רק ל- 65% מהתלמידים טוב בבית הספר ויגאל אלון נמצא בתחתית הרשימה עם 59%.

מדוברות עיריית מגדל העמק טרם נמסרה תגובה לכתבה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter