באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ישמעו קולם

מגדל העמק: ישמעו קולם

במסגרת סדנא ייחודית הכשירה עיריית מגדל העמק בשיתוף המכון לקידום החירש, 16 מתנדבים ממגדל העמק לתקשר בשפת הסימנים בשעת חירום. ברדה: “הרשות אחראית על תושביה והיא אינה יכולה להסתמך בזמן חירום על סדר העדיפויות של פיקוד העורף”. 

המכון לקידום החירש.
בוגרי הקורס עם התעודות. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

במסגרת היערכות הרשות ותושבי העיר לשעת חירום, הוכשרו מתנדבים מהעיר לתקשורת בשפת הסימנים. במסגרת הקורס למדו המתנדבים אוצר מילים בשפת הסימנים תוך מתן דגש על אוצר מילים לתקשורת בתחומים הרלוונטיים וכמו כן שמו בקורס דגש על לימוד בסיסי של דרכי ואופני תקשורת עם אדם חירש וכבד שמיעה. תהליך הלימוד היה ייחודי והועבר על ידי מורה מוסמך, חירש, ששילב לימוד פרונטאלי, אינטראקציה בין המשתתפים וצפייה בסרטונים. בנוסף כל משתתף קיבל ערכת לימוד הכוללת חוברת, דיסק ומילון.

מנהלת היחידה להתנדבות, אילנה פרץ עייש: “מדובר בסדנא ייחודית בארץ שהתקיימה עם המכון לקידום החירש. בקורס השתתפו מתנדבים שהתחייבו לסייע לאוכלוסיית החירשים בעת הצורך וזאת כחלק ממאמצנו להכשיר מתנדבים תושבי העיר שיוכלו לסייע בשעת חירום במוקדים ובנושאים שונים כדוגמת פלוגת החילוץ העירונית, צוותי החירום ועוד”.

ראש העיר, אלי ברדה: “הנחיתי לקדם הכשרת מתנדבים, תושבים ועובדי הרשות, לשעת חירום מתוך התפיסה כי הרשות אחראית על תושביה והיא אינה יכולה להסתמך בזמן חירום על סדר העדיפויות של צה”ל ופיקוד העורף שיהיו לחוצים ועמוסים ועל כן הוכשרו מתנדבים לתקשר בשפת הסימנים, הוקמה יחידת המתנדבים והוכשרה פלוגת חילוץ עירונית שתעניק סיוע ראשוני ודחוף לתושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter