באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ייבנה מרכז מורשת לקהילה האתיופית

מגדל העמק: ייבנה מרכז מורשת לקהילה האתיופית

השבוע התקיים טקס הנחת אבן פינה למרכז שעתיד לקום ובמסגרתו הודיע ברדה על השקעה של כמיליון ₪ בהקמת המרכז. ברדה ” המרכז ייבנה באופן מודולארי”

השבוע התקיים טקס הנחת אבן פינה למרכז מורשת עבור בני הקהילה האתיופית. תושבי מגדל העמק בני העדה האתיופית פנו בבקשה לראש העיר אלי ברדה בנושא בניית מרכז מורשת ותרבות בו יוכלו לספר ולקיים מנהגי עדתם וכמו כן לשמש מקום להתכנסות ושימור ההיסטוריה הענפה של העולים מאתיופיה. ברדה נענה לבקשתם, אישר במועצת העיר החלטה להקצות קרקע למרכז והרשות מימנה תכנון ראשוני להכנת תיק פרויקט. כמו כן פעל ברדה מול הגורמים השונים במטרה לקדם את הקמת המרכז שייבנה ברחוב ניצנים ליד מועדון בית”ר.

מרכז מורשת
טקס הנחת אבן הפינה. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

את הטקס פתח מוללי צגאי, מהמנהיגות הצעירה של העדה במגדל העמק ופעיל בהקמת בניין המורשת, עם משפטו המפורסם של יגאל אלון: “עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל”.

ח”כ לשעבר שלמה מולה שנכח בטקס אמר: “למרות שעברנו מסע רגלי קשה ומפרך, הגענו לישראל עם מוטיבציה גדולה. התברכנו שהגענו למגדל העמק שיש בה כיום קהילה שחיה בהרמוניה. הדבר היחיד שהיה לנו חסר הוא הנצחת המורשת והתרבות האתיופית ואנו אסירי תודה לראש העיר אלי ברדה על תמיכתו, על גיוס המשאבים והקצאת הקרקע”.

ראש העיר, אלי ברדה “מדובר בתהליך ממושך של כ-5 שנים אשר מתחיל לקרום עור וגידים. מגדל העמק היא עיר קהילתית ורב תרבותית המתקיימת על בסיס שוויון וחיים משותפים. אני מברך ומחבק את בני העדה האתיופית בעיר שתורמים למרקם האתני המיוחד שקיים בעיר ומצדיע לכל הגורמים השותפים בפרויקט. להתחלת תהליך בניית המרכז תקצה עיריית מגדל העמק כמיליון ₪ והמרכז יבנה באופן מודולארי בהתאם לקצב גיוס הכספים והתרומות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter