באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: זוכרים את הנופלים

מגדל העמק: זוכרים את הנופלים

בשנה האחרונה נפגשו צעירי מגדל העמק עם משפחות הנופלים בעיר, תיעדו את סיפוריהם של הנופלים והפיקו תקליטורים על כל נופל אותם העניקו למשפחות.

חדשות YCOM: במגדל העמק מצדיעים לנופלים במסגרת מיזם ‘אמץ לוחם’ אשר הפגיש את תלמידי חטיבת הביניים אורט רוגוזין עם משפחות שכולות מהעיר. התלמידים הפיקו מצגות על הנופלים שהועלו על תקליטורים כאקט של הנצחת הנופלים. הפרויקט המרגש החל לפני מספר חודשים עת הוזמנו כ-60 משפחות שכולות שאיבדו את יקיריהם למפגש עם התלמידים והמחנכים. במהלך המפגש הוצגו בפניהם רעיונות אפשריים על אופן ההנצחה הראוי לבנים שנפלו ובסופו הוחלט כי במסגרת מיזם ‘אמץ לוחם’ יתחלקו התלמידים לקבוצות קטנות כשכל קבוצה תנציח את סיפורו של אחד מהנופלים.

אמץ לוחם
אלי ברדה סוקר את הפרויקט. צילום: דוברות מגדל העמק.

מיד אחרי המפגש יצא הפרויקט לדרך באמצעות איסוף חומרים בבית יד לבנים העירוני ומפגשים עם המשפחות השכולות בבתיהם. במהלך המפגשים תיעדו התלמידים ראיונות עם ההורים, האחים והקרובים של הנופלים. התוצרים הסופיים והמרגשים הוענקו למשפחות במהלך יום המעשים הטובים ויועלו בקרוב גם לאתר בית הספר על מנת שיהיו נגישים לכל במטרה לתת מקום של כבוד לכל נופל ונופל לדורות הבאים.

ראש עיריית מגדל העמק, סגן אלוף במיל’, אלי ברדה שנכח בטקס סיום הפרויקט אמר: “מערכת החינוך מדגישה גם את חינוך ערכי ומחנכת את התלמידים על מורשתם של הנופלים ואת המחויבות שלנו להיות אזרחים טובים במדינתנו ונאמנים לארצנו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter