באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: הקשישה שוחררה מבית החולים

מגדל העמק: הקשישה שוחררה מבית החולים

בית המשפט המחוזי הורה היום על שחרורה מאזפוז בכפיה של הקשישה ניצולת השואה שתמונתה מובלת באזיקים הופצה ברשתות החברתיות. ברדה: ” הרשות, באמצעות אגף הרווחה ואגף הקליטה תמשיך לעקוב אחר המקרה ותסייע ככל הנדרש”.

הקשישה ניצולת השואה ממגדל העמק אשר אושפזה בכפיה לפני כשבועיים שוחררה היום בצו של בית המשפט. הקשישה אשר יוצגה על ידי עו”ד אדמית ררוזנצוויט מהסנגוריה הציבורית הובאה בפני בית המשפט המחוזי בחיפה אשר בצעד נדיר התיר לתקשורת להיות נוכחת בדיון למרות שמדובר בדיון בדלתיים סגורות. הדיון עצמו היה קצר וממצה כשבסופו הורה בית המשפט לשחרר את הקשישה.

הפסיכיאטר המחוזי
אלי ברדה, הזדעזע מהתמונה. צילום: לוי אגרונוב.

כזכור, ביום שלישי שעבר הופצה ברשתות החברתיות תמונתה של קשישה תושבת מגדל העמק, כאשר ידיה באזיקים והיא ממררת בבכי בזמן שהיא נלקחת מביתה בכפייה בצו הפסיכיאטר המחוזי. מדובר בקשישה ערירית ניצולת שואה שלדברי שכניה ומכריה “אינה יכולה לפגוע בזבוב”. אמפתיה ורצון טוב לסייע בכל האמצעים האפשריים הובילו את שכניה של הקשישה ועימם תושבי מגדל העמק להפיץ את התמונה ברשתות החברתיות ולמחות על היחס המשפיל שספגה.

המקרה שהגיע גם לידיעת ראש העיר אלי ברדה טופל במהירות, ראש העיר הגיב בזעם רב: “תמונה של אישה קשישה ניצולת שואה באזיקים קורעת את הלב ואינה מקובלת. אנו רוצים שהיא תחזור לביתה”. כמו כן פנה ברדה למפקד תחנת משטרת מגדל העמק והנחה את מנהל אגף הרווחה מומי בן סימון לוודא כי הגברת נמצאת בבית חולים בידיים טובות, בבדיקות ותחת השגחה רפואית. בנוסף, גורמים ברשות דיברו עם בית החולים ועם נהג האמבולנס ודרשו בשלומה. ברדה אף הנחה להגיש תלונה במשטרה בכדי לחקור מי ובאיזו סמכות וצורך הניח אזיקים על ידי הקשישה.

מאגף הרווחה נמסר כי הגברת מוכרת ומטופלת על ידי האגף, נערך אצלה ביקור בית וניסו לסייע לה כולל מול “עמיגור” ובנושאים נוספים שלא ניתן לפרטם מטעמי צנעת הפרט. מבירור המקרה עולה כי הרופאה המטפלת של הגברת פנתה לפסיכיאטר המחוזי שהוציא צו לבדיקה בכפייה בשל כוונות אובדניות לכאורה מבלי ליידע את גורמי הרווחה בעירייה. השוטרים שהוזעקו למקום הופתעו למצוא אותה כבולה באזיקים על ידי נציגי הפסיכיאטר המחוזי.

ראש העיר, אלי ברדה: “תמונת האישה נגעה בלבבות אלפים. אני מאוד הערכתי והתרגשתי עמוקות מכל התושבים שביטאו בשיח מכבד את האמפתיה, הדאגה והרצון לעזור לה. אנו מאחלים לקשישה בריאות טובה ואריכות ימים. הרשות, באמצעות אגף הרווחה ואגף הקליטה תמשיך לעקוב אחר המקרה ותסייע ככל הנדרש”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter