באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: הפארקים בעיר יפותחו בסכום של 20 מליון ₪

מגדל העמק: הפארקים בעיר יפותחו בסכום של 20 מליון ₪

בטקס לציון 6 שנים לתכנית “היער הקהילתי” במגדל העמק התבשרו המשתתפים על ידי ראש העיר אלי ברדה על המשך פיתוח פארקים בעיר בהיקף של כ-20 מיליון ₪.

תכנית “היער הקהילתי” במגדל העמק נועדה לשמר את היער כסביבה ירוקה, פורחת ונקייה וכן שמירה על החי והצומח, פיתוח היער ויצירת פעילויות וטיולים. על מנת לשמר את הריאות הירוקות הסובבות את העיר, החלה לפעול לפני 6 שנים תכנית “היער הקהילתי” אליה הצטרפו “נאמני היער הקהילתי”, מתנדבים תושבי העיר. התכנית

יער קהילתי
שלי בן ישי מקבל אות הוקרה מראש העיר. צילום דוברות עיריית מגדל העמק

מתקיימת בשיתוף עם קק”ל, שותפות 2000, המועצה לישראל יפה ובתי ספר ביישוב.

יער בלפור הסובב את מגדל העמק ניטע בשנת 1928 על ידי תושבי קיבוץ גניגר לכבוד הלורד בלפור. היער מספק תצפיות נוף לעבר עמק יזרעאל ויש בו פינות פיקניק, שביל אופניים ובימי החורף צצים בו מרבדים של כלניות ורקפות. לאחרונה הסתיים שלב א’ של פיתוח היער הכולל הכנסת מתקני ספורט חדשים, שבילים, שדרוג חניון “בלפור” ועוד.

בשנה האחרונה התקיים בשיתוף אגף החינוך בקק”ל, קורס הדרכה על היער ל-16 “נאמני היער”. הקורס הינו יוזמה מקומית והראשון מסוגו בקק”ל ובארץ והוא מקנה לנאמנים אפשרות להדריך קבוצות באתרים השונים של היער בעיר. בטקס מרגש קיבלו הנאמנים תעודות על השתתפותם בקורס, תגים וחולצות הדרכה ובסיום הטקס התקיימה הרצאה של הצלם אייל ברטוב בליווי תמונות על מגוון החיים ביער. במהלך הטקס העניק ברדה למנהל מרחב צפון בקק”ל היוצא ד”ר עמרי בונה וליערן גוש נצרת בקק”ל ומוביל תכנית “היער הקהילתי” שלי בן ישי תעודות הוקרה על תרומתם ופעילותם הענפה למען היערות במגדל העמק.

משה שלר, מנהל מחלקת יער מרחב מרכז בקק”ל: “מגדל העמק היא בין החלוצות הראשונות והמוצלחות של תכנית “היער הקהילתי” והיא יכולה לשמש דוגמא להרבה רשויות אחרות בשמירה על היערות והסביבה. מדובר ברשות שהקימה יחידה שלמה באגף לשירותים חברתיים רק לשם התכנית הזו. אין ספק שיער קהילתי ניתן לקדם עם אור בעיניים והתלהבות בלב”.

ראש העיר אלי ברדה הגיע לטקס עם בשורות חדשות וירוקות: “במעמד זה אני שמח לבשר על השקעת 5 מיליון שקלים להמשך פיתוח שלבים ב’ ו-ג’ של יער בלפור ו-2 מיליון שקלים לשלב ג’ בפארק הראשונים (בנוסף ל-3 מש”ח שכבר הושקעו) וכ-9 מיליון ₪ לשלב ב’ בפארק רבין. בנוסף, יושקעו כ-4 מיליון ₪ במסגרת “פיס ירוק” בפארקים ומתקני משחקים ברחבי העיר. הרשות מתחייבת להמשיך ולפתח את העיר תוך שמירה על היער והחורש המהווים את “הריאות הירוקות” של מגדל העמק. אני גאה ב”נאמני היער” והמתנדבים הנוספים על הירתמותם ופועלם למען היער”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter