באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: המעבר עליכם, השכירות עלינו

מגדל העמק: המעבר עליכם, השכירות עלינו

המשרד לפיתוח הנגב והגליל ועיריית מגדל העמק יוצאים ביוזמה לזוגות צעירים ומשפחות צעירות המעוניינות לרכוש דירה במגדל העמק: השתתפות בשכר דירה. ברדה: “זו הציונות החדשה- יישוב הגליל”

בעוד שכולם נלחמים במשבר הדיור וביוקר המחייה המשרד לפיתוח הנגב והגליל שם לו למטרה לעודד הגירה חיובית ליישובי הגליל. בהחלטה משותפת עם עיריית מגדל העמק החליטו על יוזמה חדשה לטובת משפחות צעירות, השתתפות בשכר דירה למשך שנתיים. על פי היוזמה הברוכה, רוכשי דירה ראשונה בהתיישבות העירונית והמקומית בגליל וביניהם העיר מגדל העמק יהיו זכאים להטבה משמעותית בתשלום שכר דירה במשך תקופה של עד שנתיים.

השתתפות בשכר דירה
תנופת בנייה במגדל העמק. צילום קרן בנימיני.

ההטבה מיועדת עבור משפחות צעירות שרכשו את דירתם הראשונה ונאלצות לשלם עבור שכר דירה ומשכנתא במקביל עד שיקבלו את המפתח לדירתם הראשונה. על פי התכנית, מאות משפחות שיחליטו על רכישת דירה ומעבר לגליל בכלל ולמגדל העמק בפרט, יזכו מדי שנה בסכום של עד 1,200 שקלים מדי חודש, הטבה שתצמצם משמעותית את ההוצאה המרכזית של זוגות צעירים.

בעיריית מגדל העמק, בה קיימת תנופת בנייה רחבה והגירה חיובית הולכת וגדלה, החליטו לקדם את היוזמה ומינו את נוי סעדה כ”רכזת צמיחה דמוגרפית” הפעילה במסגרת המרכז לפיתוח ההון האנושי-צעירים בעיר, וזו כבר סייעה למספר משפחות לקבל את הסיוע.

במשפחת שטהל, אחת המשפחות שכבר זכתה לקבל את ההטבה אמרו השבוע: “אין ספק שהתמיכה הזו עוזרת בתקופת הזמן של תשלום משכנתא ושכירות בו-זמנית. בזכות כך הגשמנו את חלומנו לגור בגליל ובמגדל העמק. תודה לרכזת נוי שליוותה אותנו לאורך כל הדרך, התעניינה והסבירה את כל הפרטים כדי שנוכל ליהנות מההטבה”.

ראש עיריית מגדל העמק ויו”ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל אמר: “בעוד שכולם מדברים על יוקר המחיה ומשבר הדיור, במגדל העמק יש פתרונות החל מדיור בר השגה של דירות בסטנדרט גבוה ובמחירים אטרקטיביים לצד מקומות תעסוקה ב3 פארקי התעשייה שלנו ועכשיו נותנים עוד ‘דחיפה’ קטנה לזוגות צעירים על מנת לקיים את מה שאני מכנה הציונות החדשה- יישוב הגליל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter