באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: דור התעשיינים הבא

מגדל העמק: דור התעשיינים הבא
החברה תרמה את המעבדה
תלמידים ותעשיינים במעבדה החדשה. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

 מגדל העמק, ידועה בכינויה “עמק הסיליקון הצפוני” ובעלת 3 אזורי תעשייה הסובבים אותה ובהם מפעלים וחברות הייטק מתקדמות. השבוע, התקיים טקס חניכת מעבדה אופטית בביה”ס “אורט רוגוזין” בנוכחות ראש העיר אלי ברדה ונשיא  KT Israel ד”ר עמי אפלבום. המעבדה החדשה מקנה אפשרות ללמידה מעשית אולטימטיבית בתחום האופטיקה ותשמש את תלמידי ביה”ס הלומדים במגמה בכיתות י’-יב’.

חטיבת המטרולוגיה האופטית במפעל, בניהולו של  נועם קנול, השתמשה בכספי פרס שמעניקה החברה העולמית בארה”ב על הצטינות תפעולית של החטיבה הישראלית, והעניקה אותו למעבדת אופטיקה בבית הספר רוגוזין במגדל העמק. “מרגש לראות את התלמידים המוכשרים, אנו שמחים להעניק להם מעבדה שתסייע ותעשיר אותם ונמשיך לשמור על קשר עם ביה”ס”, אמר קנול. יצוין כי הקמת המעבדה היא חלק מפעילותו של ראש העיר, אלי ברדה, אבי מיזם “תו תקן חברתי” הדורש מחברות ומפעלים בתחומי עירו לתרום ולהחזיר לקהילה בה היא פועלת. בעקבות ההצלחה במגדל העמק משוכפלת השיטה לאזורים נוספים בארץ.

ליאור דולינסקי, תלמיד כיתה יב’ מופ”ת, זוכה “פרס רפא”ל” על הצטיינות ונתינה לקהילה “מהרגע שבו המורים שלנו הציגו בפנינו את המגמה, הבנתי שאני מעוניין בה. אני מגיע כל יום ללימודים ונהנה. אנחנו לומדים אופטיקה ואלקטרוניקה ומשלבים את נושאי הלמידה בכיתה יב’ בפרויקט גמר. הציוד והמעבדה שתרמו לנו מעניקים לנו כלים טובים וחיוניים להמשך הלמידה”.

“אנחנו התלמידים רואים את הרצון הגדול של התלמידים הצעירים מאיתנו, ללמוד במגמה. בכיתה יא’ למשל, מספר התלמידים כפול מאיתנו וכמו כן לומדות יותר ויותר בנות בתחום”, מספר בר דובינסקי, תלמיד בכיתה יב’.

 ד”ר עמי אפלבום נשיא KT Israel: “פתיחת מעבדת האופטיקה בבי”ס “אורט רוגוזין”, היא כלי חשוב לקידום החינוך הטכנולוגי במגדל העמק. ראש העיר אלי ברדה ואנו בחברה חרטנו על דגלנו את קידום החינוך בעיר בכלל והחינוך הטכנולוגי בפרט. אני רואה בפתיחת המעבדה חשיבות עליונה ובטוח כי היא תאפשר לתלמידים להתנסות בעבודה אופטית טכנולוגית שתפתח בפניהם פתח חשוב לעתיד. אנו מחכים לראות את אותם תלמידים משתלבים אצלנו בחברה בעוד כמה שנים”.

 ראש העיר, אלי ברדה: “המטרה הינה לחבר בין מערכת החינוך לתעשייה עתירת הידע הפועלת בעיר כחלק מהחזון שמערכת החינוך תצמיח בוגר איכותי שיוכל להתקבל לכל פקולטה שירצה, לשרת שירות משמעותי בצה”ל, להשתלב בתעשיית ההייטק בעיר ולהשתקע בה. אנו מודים לחברה על תרומתם ועל שהתחברו למטרות ולחזון של היישוב”,

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter