באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: גלאם הגיש עתירה מנהלית כנגד ראש העיר

מגדל העמק: גלאם הגיש עתירה מנהלית כנגד ראש העיר

חבר המועצה עמוס גלאם הגיש עתירה מנהלית בטענה כי חברי המועצה ברוך אביסרור ויוסי מנחם פועלים תוך ניגוד עניינים ואינם יכולים לשמש כחברי מועצה. דובר המועצה “אנו מניחים כי בית המשפט ידחה את העתירה”

חבר מועצת מגדל העמק, עמוס גלאם הגיש עתירה מנהלית כנגד ראש העיר, אלי ברדה ונגד הממונה על הרשויות המקומיות במשרד הפנים  בטענה כי היה עליהם להפעיל את סמכותם ולהעביר מתפקידם את חברי המועצה ברוך אביסרור ויוסי מנחם, שניהם נציגי ש”ס בשל ניגוד עניינים.

על פי העתירה משמש ברוך אביסרור כמנהל בכיר במוסדות חב”ד בעיר ולכן אינו יכול לשמש כנבחר ציבור. יש לציין כי מוסדות חב”ד הינם מוסדות חינוך לכל דבר ועניין

ניגוד עניינים חמור
אלי ברדה צריך להשיב לעתירה המנהלית. צילום: לוי אגרונוב

ולכן אם אכן משמש אביסרור כמנהל בהם הרי שחלה עליו קביעתו של משרד הפנים לפיה למנהל בית ספר, אסור לשמש כנבחר ציבור. ואילו הרב יוסי מנחם, הינו אחיו של רב העיר, הרב אברהם מנחם המשמש על פי העתירה כמנהל מוסדות נר הצפון במגדל העמק ולכן טוען גלאם כי הוא נמצא בניגוד עניינים ואינו יכול לשמש כחבר מועצה.

עמוס גלאם “מדובר במצב בלתי סביר בעליל שבו לנגד עיניהם הפקוחות של הנוגעים בדבר ובכלל זה ראש העיר, פועלים אביסרור ומנחם בניגוד עניינים חמור ומשתתפים בהצבעות והחלטות בעלות משמעות כספית  רבה הנוגעות ישירות לגופים שהם וקרוביהם פועלים בהם”

חבר המועצה, ברוך אביסרור ” העתירה היא כנגד ראש המועצה והיא לא קשורה אליי”

חבר המועצה,יוסי מנחם ” אני שמח שהעתירה הוגשה כך יגיע סוף לסאגה הזו. אני לא נמצא בניגוד עניינים ולא יתכן שתפקיד כזה או אחר שממלא אח שלי, ימנע ממני לכהן כחבר מועצה. יתרה מכך, על מנת למנוע פתחון פה, אני לא משתתף בחלק מההצבעות למרות שאני רשאי להשתתף בהן. אני שמח שבית המשפט יקבע פעם אחת ולתמיד האם יש כאן ניגוד עניינים וכמובן שאכבד כל החלטה של בית המשפט”

דובר עיריית מגדל העמק, מנשה מלכין מסר בתגובה  “העירייה פועלת על פי חוק ומונחית על פי חוות דעת מקצועית של היועצת המשפטית לעירייה שקובעת שהחברים  ברוך אביסרור ויוסי מנחם אינם נמצאים בניגוד עניינים. העתירה הוגשה למרות העובדה שהנושא נמצא בבדיקת הוועדה למניעת ניגוד עניינים במשרד המשפטים אשר טרם החליטה בנושא. אנו מעריכים שבית המשפט ידחה את העתירה בשל חוסר תום לב, אי מיצוי הליכים והמתנה להחלטת הוועדה למניעת ניגוד עניינים במשרד המשפטים”.

ממשרד הפנים נמסר בתגובה “תגובת המשרד תנתן בבית המשפט”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter