באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ברדה עולה להתקפה

מגדל העמק: ברדה עולה להתקפה

ראש עיריית מגדל העמק ויו”ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל תקף בוועדת הכספים בכנסת את כוונת שר האוצר יאיר לפיד להעלות את שיעורי המס לחברות בפריפריה מ-6% ל-10%.

בהצעת חוק ההסדרים מוצע לבצע תיקון בחוק עידוד השקעות הון באופן שבו שיעורי המס המוטלים על חברה באזורי עדיפות לאומית ובפריפריה יעלו משיעור מס של 6% לשיעור מס של 10% ובמרכז הארץ יעלו משיעור של 12% לשיעור של 15%. בישיבת וועדת הכספים השתתפו בין השאר שלמה בוחבוט יו”ר מרכז השלטון המקומי, אלי ברדה יו”ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל, ניר ברקת ראש עיריית ירושלים ורוביק דנילוביץ ראש עיריית באר-שבע.

הרשות לפיתוח הגליל
ברדה תקף את שר האוצר. צילום: לוי אגרונוב

ברדה הזכיר לחברי הכנסת כי בסופו של דבר את כל הקיצוצים על משרדי הממשלה והקיצוצים על המפעלים ואזרחי המדינה סופגת הרשות המקומית. חברות בינלאומיות שמחליטות להשקיע במגדל העמק כמו “KLA Tencor” או להרחיב פעילות כמו “פלקסטרוניקס”, ייפגעו מההחלטה. “הפגיעה במפעלים ובחברות תגרום להם לעבור למקום אחר בעולם ובכך יפגעו הכנסות הרשויות ומקומות עבודה לתושבים בזמן שאנחנו נלחמים להשאיר את הצעירים ביישובים”. ברדה הזכיר שגם העברת צה”ל לדרום פוגעת בגליל ולא צריך להוסיף עוד גזרות על חברות ומפעלים שנשארים בגליל.

ברדה: “חברי הכנסת מהקואליציה והאופוזיציה הזדהו עם הדברים שראשי הערים העלו והמליצו לשר האוצר לחזור בו מכוונתו לפגוע בפריפריה החברתית והגיאוגרפית”.

יו”ר וועדת הכספים ניסן סימוליאנסקי הבין שאין לו רוב להעביר את ההחלטה ודחה את ההצבעה על ההצעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter