באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: ברדה השיג מענקי איזון

מגדל העמק: ברדה השיג מענקי איזון

הישג לראש עיריית מגדל העמק ויו”ר האסיפה הכללית של השלטון המקומי, אלי ברדה, לאחר שוועדת הכספים של הכנסת אישרה הגדלה של מענקי האיזון, ברדה: ” הממשלה צריכה להקצות מאה אחוז מנוסחת ‘גדיש’ ואז הרשויות יתנהלו במקצועיות ובאופן מאוזן”.  

מרכז השלטון המקומי
אלי ברדה, הגדיל את מענקי האיזון. צילום: לוי אגרונוב.

ועדת הכספים של הכנסת אישרה הגדלת תקציבי מענקי איזון לרשויות ב-2015 וזאת לאחר דיון בו השתתף יו”ר האסיפה הכללית של השלטון המקומי,אלי ברדה ממגדל העמק. הוועדה אישרה הגדלת מסגרת תקציב למענקי האיזון לסכום של 3.12 מיליארד ₪ בבסיס התקציב במקום 2.8 מיליארד ₪ שאושרו בתקציב 2014. לדרישת יו”ר ועדת הכספים, ח”כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), הוועדה אישרה בנוסף התקציב להשלמת מלוא מענקי האיזון שעומד על כ- 320 מיליון ₪ יאושר מעתה והלאה בבסיס התקציב.

ראש עיריית מגדל העמק ויו”ר האסיפה הכללית של השלטון המקומי, אלי ברדה, השתתף בישיבה ואמר בנחרצות: “ככל שהרשות מתייעלת, מקצצים לנו במענקי האיזון. הדבר אינו הגיוני ומהווה בעצם תמריץ שלילי להתייעלות! במקום להשאיר 2 מיליון ₪ שיסייעו להתייעלות ולהשקעות בעיר לוקחים לנו אותם. על כל שקל נוסף שאני גובה בארנונה מהתעשייה מקצצים לנו 80 אגורות ממענקי האיזון, אז איזה תמריץ יש לרשות להתייעל?”.

עוד הוסיף ברדה: “בכנסת מחוקקים חוקים ואת האחריות להתמודדות עם העלויות משליכים על הרשויות המקומיות. כך למשל חוק הנגישות, שהוא חברתי וצודק מהמעלה הראשונה, מחייבים את הרשויות לבצע את לשון החוק ומצפים שגם נכיל את מימון הבינוי בהתאם בעלות של מיליארדי שקלים שאין לנו! כך גם חוק השוואת תנאי שכרם של עובדי הקבלן שהוא חוק צודק שהטילו על הרשויות לממן אותו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter