באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: אלמונים הציתו את רכבו של ראש העיר

מגדל העמק: אלמונים הציתו את רכבו של ראש העיר

תופעת האלימות כלפי ראשי ערים בישראל נמשכת. בלילה שבין שבת לראשון התעורר ראש העיר מגדל העמק אלי ברדה לקול חבטה חזקה ששמע מחוץ לביתו. כשהביט החוצה ראה את רכבו עולה באש.

אלמונים הציתו ביום א’ לפנות בוקר את רכבו של ראש העיר מגדל העמק, אלי ברדה. הרכב חנה ליד ביתו של ראש העיר המתמודד בימים אלה לקדנציה רביעית על ראשות העיר. בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר שמע ברדה קול חבטה מחוץ לבית. כשיצא החוצה לראות מה קרה, הבחין שמכוניתו עולה באש. כוחות כיבוי אש ומשטרת ישראל הגיעו מיד למקום על מנת לבחון את האירוע.

אלי ברדה
רכבו השרוף של אלי ברדה. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

הצתת מכוניתו של ברדה היא מקרה נוסף של ניסיון פגיעה בראשי רשויות. רק לפני מספר חודשים ירו לעבר ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, שרפו את מכוניתו של ראש עיריית חדרה חיים אביטן,כמו כן שרפו השבוע את מכוניתו של המתמודד לראשות העיר אור עקיבא השר לשעבר יעקב אדרי, שלחו מכתב איומים לראש עיריית טבריה זוהר עובד, איימו על ראש עיריית נתניה מרים פיירברג וזו רק הרשימה החלקית.

ראש עיריית מגדל העמק שלל על הסף את האופציה שמדובר בעניין פוליטי “ראשי הערים חשופים בצריח ונמצאים בחזית מול מצוקות התושבים לנוכח הגזרות הכלכליות ועוד. ראשי הערים מקבלים החלטות מנהליות שונות, מוציאים צווים בהתאם לדרישות החוק מהרשות והמעומד בראשה המשפיעים על התושבים. בשום מצב אסור לאף אחד לקחת את החוק לידיים ולבצע מעשים אלימים וחמורים שכאלה. כל ניסיונות הפגיעה מחייבים טיפול ממוקד ומחמיר של משטרת ישראל ובתי המשפט לפני שיהיה רצח של ראש רשות כי הכתובת כבר רשומה על הקיר. אני מכהן כ- 15 שנים כראש עיר, אני מסתובב בחופשיות ללא מאבטחים, שומרים, נהג או עוזרים, לא קרה לי מקרה כזה, לא איימו עליי ואיני יודע מי עשה זאת ומה המניע שלו”.

בהתאם לנהלים של משרד הפנים והמשרד לביטחון הפנים יחד עם משטרת ישראל והמרכז לשלטון המקומי ובשל היותו נבחר ציבור הוחלט להצמיד לברדה מאבטח, כמו כן עבר ברדה תדריך של נקיטת ערנות מתבקשת.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter