באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגדל העמק: איפה נמצא הבקבוק שלכם?

מגדל העמק: איפה נמצא הבקבוק שלכם?

מפעל “פוליפאק תעשיות בע”מ” ממגדל העמק פתח קו חדש לייצור המבוסס כולו על מחזור בקבוקי פלסטיק תוצרת הארץ. מנכ”ל המפעל, גיא בשן: ” בזמן שמפעלים שונים מייבאים את הפסולת אנחנו לוקחים פסולת למחזור מישראל בלבד”

רבים תוהים מה קורה עם הבקבוקים שלהם לאחר שהם זורקים אותם לכלוב המחזור והאם באמת עובר הפלסטיק תהליך של מחזור. התשובה לכך נמצאת בין השאר במפעל פוליפאק שבמגדל העמק אשר פתח לאחרונה קו ייצור ייחודי בארץ בו משתמשים בבקבוקי הפלסטיק כבחומר גלם.

מחזור בקבוקים
אלי ברדה בקו הייצור. צילום: דוברות עיריית מגדל העמק.

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה הגיע אף למפעל שנמצא בפארק התעשייה הדרומי על מנת לצפות בקו הייצור החדש וכחלק מביקור ראש העיר בפארקי התעשייה והמפעלים הנמצאים בהם והתרשם עמוקות. יחד עימו הגיעה מנהלת המרכז לפיתוח ההון האנושי צעירים ואחראית קשרי תעשייה קהילה ליאורה אדרי.

המפעל הנמצא במגדל העמק כ-10 שנים ומייצר אריזות פלסטיק, פתח בחודשים האחרונים קו חדש שחומר הגלם איתו הוא עובד נוצר מבקבוקים ממוחזרים אשר בתהליך פיתוח מיוחד של חימום, מתיחה וקירור, מייצרים סרטי קשירה לנשיאת משאות כבדים. תהליך זה מביא לניצול הפלסטיק ממנו עשויים הבקבוקים ומפית את הצורך בהטמנתם, דבר הגורם לזיהום הקרקע.

“מדובר בתהליך שקיים בעולם אך לא היה קיים בישראל, בזמן שמפעלים שונים מייבאים את הפסולת למחזור ממקומות שונים מחו”ל, אנחנו לוקחים פסולת למחזור כדוגמת הבקבוקים מישראל בלבד”, מספר מנכ”ל המפעל גיא בשן ומוסיף: “נכנסנו לנישה על מנת לספק לשוק המקומי ולהחליף את הייבוא”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter