באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מבצע בכללית לחיסון החולים המרותקים לביתם

מבצע בכללית לחיסון החולים המרותקים לביתם

כללית יזמה מבצע בזק לחיסון נגד קורונה של 20,000 מרותקי הבית במחוז חיפה וגליל מערבי

כ-20 אלף חולים המרותקים לביתם או למיטתם מטופלים על ידי צוותי כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי, בהם 500 איש במסגרת היחידה להמשך טיפול ומעקב. בכל מבצעי החיסון האחרים, כגון שפעת, מגיעים אחיות ואחי כללית במרפאות  אל בתי המטופלים ודואגים לחסנם. אולם, את חיסון הקורונה לא ניתן לטלטל ולכן אין אפשרות להגיע אל החולים בביתם. כמענה לבעיה זו ולאחר שלא נמצא פתרון לוגיסטי אשר מאפשר הבאת החיסון אל הבתים, יזמה כללית מבצע מקיף, הכולל אמבולנסים במימונה, להבאת החולים המרותקים לביתם אל מוקד החיסונים הקרוב ביותר. שם, בהתאם לצורך, מובא החולה באלונקה אל אתר החיסונים, או לחילופין, יוצאת האחות עם המזרק ומחסנת בתוך האמבולנס. מדובר בחולים שמרביתם קשישים, במצב בריאותי מורכב ביותר, כולל 94 מונשמים. הם נמצאים בסיכון גבוה לפתח מחלה קשה אם ידבקו, גם אם סכנת ההדבקות עצמה נמוכה יחסית, כי הם שוהים בביתם ועל כן אינם חשופים לאחרים וכן כבר בתחילת מבצע החיסונים דאגה כללית לחסן את המטפלים שלהם, כולל עובדים זרים מכל קבוצת גיל, כדי להגן על המטופלים.

רונן נודלמן – מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי: כללית מפעילה רק ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי 39 אתרי חיסון המפוזרים בכל רחבי המחוז הגדול, בדגש על הנגשת החיסונים לישובים מרוחקים. יתרון זה של פריסה נרחבת מאפשר לנו  להשלים את מבצע החיסונים למרותקים בתוך זמן קצר, גם למי שמתגורר בישוב קטן ומרוחק. אכן, עד כה חוסנו כבר למעלה מ-75 אחוז ממרותקי הבית ובימים הקרובים יושלם מבצע החיסון החשוב הזה, בו בחרה כללית להשקיע משאבים ייחודיים. אנו עושים הכל כדי למקסם את הכיסוי החיסוני של כל קבוצות הגיל. מחד, חיסון הקבוצות בסיכון, כולל החולים המרותקים, שבהן הגענו לאחוזי חיסון גבוהים מאד ומן הקצה השני בני 16 ואילך וצעירים – שבקרבם ההיענות נמוכה יותר ואנו מחפשים דרכים יצירתיות כדי לעודד אותם להתחסן.

תגובות המתחסנים נרגשות, כפי שאמרה אחת המתחסנות שזקוקה לסיוע במחולל חמצן: “ההסעה הזו באמבולנס שיזמה כללית לחיסונים נתנה לי אויר לנשימה תרתי משמע.  עד עכשיו לא רק שהייתי מרותקת בביתי, הייתי גם מנותקת בביתי. עכשיו יוכלו הנכדים לבוא ולבקר אותי וכולנו נהייה קצת יותר רגועים מהחשש להדבקה. סוף סוף יהיה למה לצפות ולגוון את החיים”.

 צילום: דוברות כללית

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter