באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מאה כוכבים

מאה כוכבים

5 כוכבי יופי ליקנעם,  ופרס רשות מתמידה על 20 שנות יופי ומאה כוכבי יופי בתחרות “קריה יפה ומקיימת בישראל יפה”

בטקס מרשים של “המועצה לישראל יפה” שנערך במרכז ‘וואהל’ שבאוניברסיטת בר אילן הוענקה ליקנעם תעודה על זכיית היישוב ב-5 כוכבי יופי, ותעודת הצטיינות על היותה של הרשות רשות מתמידה לאחר שהשתתפה במשך שני עשורים ברציפות בתחרות “קריה יפה ומקיימת בישראל יפה” וזכתה בכל שנה בחמישה כוכבי יופי ובסה”כ במאה כוכבי יופי.

יו”ר המועצה לישראל יפה, אברהם כץ עוז פתח את הטקס ובירך את הרשויות הזוכות ואת כל הרשויות המשתתפות. כץ עוז סיפר שלארגון כ-2500 מתנדבים בכל רחבי הארץ והללו עושים עבודה נפלאה. מנכ”לית משרד הפנים, אורנה הוזמן – בכור שהחליפה את שר הפנים ח”כ סילבן שלום שנבצר ממנו להגיע  אמרה שהיא נרגשת מאוד להיות כאן בערב היפה והמיוחד הזה. הוזמן – בכור שיבחה את החשיבה מחוץ לקופסא שיש ברשויות וביישובים, ואמרה שחשוב לשים דגש על כל נושא הקיימות, איכות סביבה, התייעלות אנרגטית ועוד. המנכ”לית אמרה שהעובדה שהתחרות הזאת נמשכת כל כך הרבה שנים מוכיחה שמדובר בפרויקט נכון וחכם. בסיום הדברים והברכות הוקרן סרטון מפעילות המועצה לישראל יפה. הדובדבן של הערב כלל את חלוקת האותות, מגיני היופי, ותעודות התמדה על 5, 10, 15 ו-20 שנות התמודדות בתחרות. יקנעם קיבלה 5 כוכבי יופי, ותעודת רשות מתמידה על השתתפות של 20 שנים ברצף בתחרות וזכייה במאה כוכבי יופי. בחלוקת הפרסים הושם דגש השנה גם על היבט התרומה לקהילה. הטקס הונחה ע”י דורי בן זאב, והחלק האמנותי כלל הופעה של הזמר אריק סיני.

במסגרת התחרות נבחנה יקנעם על שורה ארוכה של פרמטרים וביניהם טיפוח השכונות כולל “החצר האחורית”, מבני ציבור, חניות ציבוריות, בטיחות מתקני משחקים כולל תו תקן, ריהוט גן, נגישות לבעלי מוגבלויות, התייעלות אנרגטית, שימוש בנורות חסכוניות, פעולות לחיסכון במים, צמצום והפרדת פסולת, מוסדות חינוך ירוקים, חינוך והסברה, שקיפות ודיווח, תרומה לקהילה ועוד.

תחרות “קריה יפה בישראל יפה” נערכת זו השנה ה-22, והשנה השתתפו בה כמאה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות האזוריות, קיבוצים ועוד. עד כה השתתפה יקנעם ב 20 שנים בתחרות, וזכתה בכל הפרסים האפשריים לצד פרסי התמדה, ולרבות דגל היופי. בשנת 2011 הוכתרה יקנעם בפעם השנייה לעיר היפה ביותר בישראל בקטגוריית ערים קטנות ובינוניות.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם היא עיר יפה, ירוקה, מושקעת ומטופחת שנה אחר שנה. יקנעם היא בין היישובים הבודדים שכל שנה משתתפת בתחרות וזוכה בחמישה כוכבי יופי כל שנה מחדש. אני שמח שגם השנה זכינו בחמישה כוכבי יופי ובתעודת רשות מתמידה. טיפוח העיר חשוב לי מאוד ואנו גם מטפחים את העיר וגם שומרים על ההישגים שלנו. אני מודה לעובדים המצוינים והמסורים שלנו שדואגים כל יום כל היום ובכל מזג אוויר לטיפוחה של העיר. נמשיך לטפח את העיר למען תושביה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter