באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

לראשונה השנה תפעיל העירייה שני מעונות יום קהילתיים

לראשונה השנה תפעיל העירייה שני מעונות יום קהילתיים

יקנעם: לראשונה השנה תפעיל העירייה שני מעונות יום קהילתיים במסגרת רצף חינוכי עליו הכריז ראש העיר

ביקנעם ממשיכים לשים דגש על מסגרות חינוך מובילות כבר מהגיל הרך,  ולהוביל רצף חינוכי, עליו הכריז ראש העיר, סימון אלפסי, החל מגני הילדים ועד לסיום התיכון, וכפועל יוצא מכך ייפתחו בתחילת שנת הלימודים הקרובה – תשע”ח, שני מעונות יום קהילתיים חדשים.

מעון היום הראשון ייפתח בשכונת “הגגות הירוקים”, והוא יהיה בסגנון קיבוצי, וייקרא “המעון הירוק”. במעון יהיו 58 ילדים שיחולקו לשלוש קבוצות גיל. המעון החדש יהווה מסגרת חינוכית לגילאי חצי שנה ועד 3 שנים, והוא ינוהל ע”י אגף החינוך של העירייה, המרכז לגיל הרך, ובליווי מקצועי ואקדמי. בשל המודל המיוחד הורים רבים כבר רשמו את ילדיהם, והרשמה הסתיימה במהרה. ילדי המעון ייהנו בין היתר מחינוך בקבוצות קטנות, מספר גבוה של אנשי צוות בכל קבוצת גיל, דגש על פעילות חווייתית, עבודה בחצר גרוטאות ויציאה לטיולים, צוות מקצועי וליווי, הדרכה קבועה ועוד. בנוסף לכך, המעון יהיה עם הפנים לקהילה ותהיה בו מעורבות הורים והדרכת הורים. המעון יהיה ירוק גם במהות שלו ולא רק בשמו, ובין היתר יושם בו דגש על התפיסה הסביבתית, ועל הקשר עם הסביבה, והילדים ייהנו מטיולים בטבע הקרוב.

מעון יום נוסף ודומה ייפתח בפארק ההיי טק, והוא יהיה ראשון מסוגו. המעון ישרת גם את תושבי יקנעם, וגם  את עובדי ההיי טק. שני המעונות יפעלו בהתאם לסמל משרד העבודה, ועל פי תו התקן של החינוך הקיבוצי.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אני שמח שאנו מתרחבים ופותחים שני מעונות יום חדשים וייחודיים בשנה”ל הקרובה. פתיחת מעונות היום בסגנון הקיבוצי באה לאור ההצלחה הגדולה של פתיחת גנים קיבוצים קהילתיים, וכחלק מפעילות ליצירת רצף חינוכי אליה התחייבתי. לנו חשוב לתת את החינוך הטוב ביותר בכל גיל, ואני שמח שאנו עושים זאת”.

מנהלת אגף החינוך, ד”ר סימה ניסלבאום:

“יקנעם עיר צעירה המושכת אליה יותר ויותר משפחות צעירות. החלת השיח החינוכי האיכותי החל מהגיל הרך הוא בבחינת השלמת המעגל וזכות גדולה. זכות של אגף החינוך להיות שותף בתהליך החינוכי מינקות. יחד עם יעל פסקל מנהלת המרכז לגיל הרך נעשה את הכל תוך הקשבה לצורכי האוכלוסייה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter