באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

לקראת פתיחת שנת הלימודים: מתנדבי עמותת “אור ירוק” יצאו לסיור מפגעים מוסדות חינוך ביקנעם ורמת ישי

לקראת פתיחת שנת הלימודים: מתנדבי עמותת “אור ירוק” יצאו לסיור מפגעים מוסדות חינוך ביקנעם ורמת ישי

עמותת אור ירוק: “השמירה על סביבת בית הספר, בה מבלים הילדים מידי יום, כסביבה תקינה ובטיחותית, הינה מרכיב מרכזי וחשוב בשמירה על ביטחונם ובמאמץ להפחתת מספר הילדים הנפגעים בכבישים.  על הרשויות לוודא כי סביבת בית הספר בטוחה לתלמידים”

לקראת תחילת שנת הלימודים, יצאו מתנדבי עמותת אור ירוק ביקנעם ורמת ישי לסיור מפגעי בטיחות במוסדות החינוך ברחבי היישובים, בכדי לוודא כי לקראת חזרתם של התלמידים לבתי הספר, הם חפים ממפגעי בטיחות. המפגעים שנבדקו: תקינות מעברי החציה, קיומם של פסי האטה ליד בית הספר, תקינות השילוט והתמרורים באזור, תקינות וקיום מעקה בטיחות, קיום וסימון מתאים של מפרץ להורדת ילדים בצורה בטוחה ומפגעי בטיחות כלליים בקרבת מוסדות החינוך.

בבדיקה נמצאו המפגעים הבאים:

יקנעם :­­ בבית ספר אורנים נמצא כי אין חניה או מפרץ להורדה בטוחה של תלמידים.

ברמת ישי : בבית ספר ארזים נמצא כי מעבר החציה דהוי ומחוק וכי אין פסי האטה.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2014 נהרגו 57 ילדים ובני נוער (גילאי 0-19) בתאונות דרכים בישראל. עוד עולה מהנתונים כי 364 ילדים ובני נוער נפגעו בתאונות דרכים באורח קשה וכ- 4,600 נפצעו באורח קל.

 

עמותת אור ירוק: “השמירה על סביבת בית הספר, בה מבלים הילדים מידי יום, כסביבה תקינה ובטיחותית, הינה מרכיב מרכזי וחשוב בשמירה על ביטחונם ובמאמץ להפחתת מספר הילדים הנפגעים בכבישים. על הרשויות לוודא כי סביבת בית הספר בטוחה לתלמידים וכוללת מעברי חציה צבועים שילוט מתאים ואמצעי ריסון מהירות סביב בית הספר”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter