באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

לומדים מיקנעם

לומדים מיקנעם

צוערי השלטון המקומי הגיעו ללמוד איך מנהלים עיר למופת.

צוערת, תושבת העיר שירה טגנה: “הביקור העצים את תחושת גאוות היחידה שלי לעיר”

יקנעם ממשיכה להוות מוקד משיכה לצוערים ולסטודנטים, ולאחרונה ביקרו בעיר צוערים מתכנית צוערים לשלטון המקומי במטרה ללמוד על עשיית הרשות.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך את הצוערים ואמר להם שהם נכנסים לתחום תובעני אך מעניין. רה”ע אמר שיקנעם היא עיר מודל שניתן ללמוד ממנה על תחומים רבים, והוסיף שמראשית דרכו הוא שם דגש על בניית יסודות איתנים ותכנון עתידי קדימה. אלפסי ציין שכדי לקדם עיר יש ליצור בין היתר מערכת חינוך מעולה, מקורות תעסוקה, איכות חיים גבוהה, מקצועיות בהובלת העיר ודגש על הירוק. רה”ע סיפר על השקעותיה הרבות של העירייה בתחומים השונים ועל ההישגים המשמעותיים וביניהם 0% נשירה, 92% זכאות לבגרות, אחוזי גיוס גבוהים מאוד לצה”ל, חינוך לערכים והצטיינות, הקמת פארק היי טק שמגיע כיום למחזור ייצוא שנתי של כ-7 מיליארד דולר, השקעות בתרבות ופנאי ועוד ועוד.

בנוסף לראש העיר נפגשו הצוערים עם עוד שורה של בעלי תפקידים בעירייה. בפגישתם עם מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו סיפרה להם האחרונה על מהות תפקידה, והדגישה בפניהם את החשיבות שעליהם לייחס למילוי תפקידם לרווחת התושבים. הצוערים נפגשו גם עם רכזת תכניות פדרציות בעירייה, נועה חריש שסיפרה שהרשות שמה דגש על נתינת מענים ותפירת חליפה אישית לכל התלמידים, והעשייה פה מובילה למניעת נשירה. בהקשר לכך ציינה חריש שבהיותה גרושה הרשות נותנת מענים מלאים למשפות חד הוריות ולצרכים הייחודיים שלהן. בפגישתם עם מתאמת הבריאות העירונית, מיכל דריהם שמעו הצוערים על התמודדות הרשות מול וירוס הקורונה, על פעילותה הרבה של העירייה, ועל שיתופי הפעולה המגוונים מול התושבים שהם למעשה סוד ההצלחה בהיותה של יקנעם עיר ירוקה. כחלק מהיום נפגשו הצוערים עם תושב העיר גביהו יעקב טגנה, דמות ציבורית בקרב בני הקהילה האתיופית שסיפר מנקודת מבטו על התפתחותה של העיר, ובהקשר לכך אמר שהעיר התפתחה מאוד מאז הגיע אליה. טגנה ציין בדבריו ש”העיר מחבקת מאוד את בני העדה האתיופית ומעודדת קידום והתפתחות לכלל התושבים מצעיר עד המבוגר”.

הביקור כולו הובל על ידי שירה אמלמל טגנה שמשתתפת בתכנית והיא גם תושבת העיר שעלתה לישראל מאתיופיה בגיל 6 והגיעה ליקנעם והתחברה מאוד לעיר לערכים שמקודמים כאן לרבות: קהילתיות, אכפתיות, השקעה בחינוך ועוד. שירה סיכמה את הביקור באומרה שהביקור העצים את תחושת גאוות היחידה לעיר שלי”.

תכנית “רוטשילד – צוערים” הינה תכנית ייחודית הפועלת לשיפור השלטון המקומי בישראל על ידי טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי בתחומים המוניציפאליים. התכנית מיועדת לצעירים ולצעירות מוכשרים בעלי מוטיבציה להשפיע, המבקשים לשלב מצוינות אקדמית ומצוינות חברתית על מנת להביא לשיפור איכות השלטון המקומי בפריפריה החברתית והגיאוגרפית במדינת ישראל ובכך להוביל להקטנת פערים חברתיים וכלכליים בין הפריפריה למרכז ובין ציבורים שונים בחברה.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמחנו מאוד לארח את צוערי השלטון המקומי ולהציג להם מקצת העשייה כאן. הצוערים אמנם בראשית דרכם, אבל לא ירחק היום והם יובילו תחומים שונים ברשויות השונות, ואני מאוד גאה שחלק מהדברים שהם יישמו הם שמעו ולמדו לראשונה כאן. אני גאה במיוחד בשירה שלנו שהובילה את הביקור. שירה שלנו, בת העדה האתיופית שלומדת לתואר שני בממשל ומדיניות ציבורית בתכנית הצוערים מוכיחה שוב שבני העדה משתלבים בתפקידים משמעותיים ותרומתם לחברה רבה. יקנעם מהווה מוקד משיכה לסטודנטים וצוערים שמיוזמתם מגיעים ללמוד את הנעשה כאן והופכים להיות שגרירים מעולים של העיר”.

סטודנטית לתואר שני, משתתפת בתכנית, תושבת העיר שירה טגנה:

“תכנית הצוערים מהווה עבורי פלטפורמה להובלת שינוי חברתי על ידי קבלת כלים מקצועיים, מיומנויות רבות וחשיפה לקולות שונים בחברה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter