באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

להשיב את איכות החיים לחולי פסוריאזיס

להשיב את איכות החיים לחולי פסוריאזיס


פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית, המתבטאת בנגעים בגוון אדום-סגול, מכוסים בקשקש לבן-כספי הנושרת בקלות.  המחלה הפוגעת ב- 2-3% מהאוכלוסייה וכיום חיים בישראל  כ- 130,000 חולים בפסוריאזיס. 
המחלה איננה מסוכנת, אך הלוקים בה סובלים מפגיעה קשה באיכות החיים שלהם ובתפקודם היום יומי.

 

פסוריאזיס קסמיאול ג'ל

מה זה פסוריאוזיס?

פסוריאזיס או ספחת היא מחלה אוטואימונית כרונית בה תאי העור מתחלפים בקצב מוגבר כיוון שהגוף מזהה אותם בטעות כפתוגן. המחלה מתבטאת ברבדים עוריים, לרוב בצבע אדום-סגול המכוסים קשקשת.

פסוריאזיס של הקרקפת הינו ביטוי שכיח של המחלה. ממחקרים עולה כי לכ- 50-80% מחולי הפסוריאזיס קיימת מעורבות של הקרקפת כביטוי יחיד של המחלה או בנוסף לחלקי גוף אחרים. חולים רבים מדווחים על פסוריאזיס של הקרקפת כאחד מהביטויים הקשים של המחלה בעיקר בכל הנוגע לפגיעה באיכות החיים. הדבר נובע מכך שבשונה מהתפרצות המחלה בחלקי הגוף האחרים, את הפסוריאזיס של הקרקפת לא ניתן להסתיר מתחת לבגדים, היא מלווה בגרד, נשירת קשקשים ואדמומיות.

יעילותו של הטיפול בפסוריאזיס, באופן עקרוני, תלוי בשני גורמים: ראשית  ביעילות התרופה בה משתמשים ובבטיחותה ושנית, בהתמדה ובהיענות המטופל להוראות.

 היות ומדובר במחלה כרונית מטרת הטיפול, כמו בכל המחלות הכרוניות היא להביא את המטופל לרמיסיה (למצב טוב עד העלמות הנגעים).

בעשור האחרון חל מהפך וחלה התקדמות אדירה בהבנת מנגנוני ההתפתחות של המחלה. היום, ההתייחסות למחלת הפסוריאזיס היא כאל מחלה המערבת את מערכת החיסון ועל בסיס זה  פותחו תרופות חדשות הנקראות “תרופות ביולוגיות”, שפועלות על מערכת החיסון ומיועדות לחולים בפסוריאזיס בדרגות חומרה קשה וחומרה בינונית.

לפני מספר שנים הושקה תרופה ייעודית לפסוריאזיס בקרקפת- ג’ל קסמיאול- אשר נמצאה יעילה בשימוש מקומי בקרקפת. הג’ל מהווה פיתרון נוח מאד לשימוש, הוא נמרח אחת ליום לפני השינה,הוא יעיל ובעל פרופיל בטיחותי טוב גם בשימוש ממושך, כפוף כמובן להשגחה רפואית.

אותה תרופה אשר מיועדת לקרקפת – ג’ל קסמיאול-  הוכחה בניסויים קליניים כנוחה ויעילה גם בשימוש לנגעי פסוריאזיס של הגוף .

גם לעור הגוף יש לתכשיר הזה יתרונות בנוחיות השימוש, המריחה הקלה והמהירה שחוסכת זמן, המראה האסטטי שלאחר המריחה, יתרונות הגורמים להיענות והתמדה טובים יותר מצד המטופלים ולכן ליעילות רבה יותר.

השימוש בתרופה זו הן בקרקפת והן בגוף הביא לשיפור משמעותי במדדי איכות חיים של מטופלים וכן במדדי חומרת המחלה.

במחקר שנעשה ב-2011, בגרמניה, שכלל 588 מטופלים, מדד איכות החיים עלה מ-8.7 ל-3.2 כעבור 4 שבועות של טיפול והקביל להטבה בשיעור של 63% בחומרת המחלה. נמדד גם שיעור החיסכון בזמן עקב  החלפת בגדים בגלל הכתמתם והצורך ברחצות תכופות- כל אלה ירדו בשיעור ניכר ביותר עקב השימוש בג’ל קסמיאול.

–          הקסמיאול ג’ל לגוף ולקרקפת מצוי בסל הבריאות ובסל כל קופות החולים (חוץ ממאוחדת) במחיר מסובסד.

תמונה של פסוריאזיס:

תמונה של פסוריאזיס

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter