באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

להבריח עם החיזבאללה

להבריח עם החיזבאללה

פרקליטות מחוז צפון הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בנצרת כתבי אישום נגד אייל (אחמד) מזאריב ובן דודו ריאד מזאריב מהכפר בית זרזיר המייחס להם עבירות של מגע עם סוכן חוץ וסחר בסמים.

כתב אישום בגין  מגע עם סוכן זר וסחר בסמים הוגש השבוע כנגד שני בני דודים מהכפר בית זרזיר. מכתבי האישום אשר הוגשו על ידי עורכת הדין זהר אקרמן-אליה ועו”ד עמוס דניאלי עולה כי בחודש מרץ 2014 יצרו הנאשמים  קשר טלפוני עם סוחר סמים תושב לבנון הפועל בשירות החיזבאללה בשם  ג’ורג’ נימר אשר עמד  בשנת 2012 מאחורי הברחת מטעני חבלה במשקל כ 20 ק”ג לשטח ישראל. השניים ערכו עסקה עם נימר, לפיה יוברחו  3-4 ק”ג חשיש לישראל.

חיזבאללה
אצבע חשיש לבנוני. צילום: Fred J

נימר הוא זה שיצר קשר עם אחמד מזאריב והציג עצמו כאבו-מוחמד. מזאריב אשר חשד כי אבו מוחמד הוא למעשה ג’ורג’ נימר, פנה לריאד, הציע לו להיות שותף להברחה, וביקש ממנו להאזין לשיחות הטלפון עם אבו מוחמד, כדי לקבוע אם אכן מדובר בנימר. ריאד הסכים להצעה והאזין למספר שיחות בין אחמד לאבו מוחמד, ואישר כי אכן מדובר בנימר, פעיל החיזבאללה, אשר החדיר בעבר מטענים לארץ.

בחודש אפריל, העביר אייל לנימר, סכום של כ35 אלף ₪, תמורת ההברחה אולם ההברחה לא יצאה אל הפועל, בשל ריכוזי כוחות בטחון בשני צדי הגבול כאשר כשלושה חודשים לאחר מכן, נעצרו השניים על ידי כוחות הבטחון. בני הדודים אף ביצעו סיורים רבים בגבול, על מנת לאתר מקום נוח לביצוע ההברחה. במהלך סיורים אלו, דיווחו  לנימר אודות תנועות כוחות צבא ישראליים ופריסת מצלמות על גדר הגבול בצד הישראלי, אשר יפריעו לביצוע ההברחה, וזאת ביודעם כי נימר הוא פעיל חזבאללה, הפועל כנגד בטחון המדינה. נימר מצדו דיווח לבני הדודים מזאריב אודות ריכוז כוחות או”ם אשר יפריעו בביצוע ההברחה.

התיק נחקר על ידי שירות הביטחון הכללי בשיתוף  ימ”ר צפון של משטרת ישראל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter