באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

לא מוותרים על תרבות גם בימי קורונה

לא מוותרים על תרבות גם בימי קורונה

במועדוני הוותיקים במועצה האזורית עמק יזרעאללא מוותרים על תרבות גם בימי קורונה

על אף הסגר והנחיות הריחוק החברתי, בחודש האחרון התקיימו מספר רב של אירועי תרבות  לוותיקים ביישובי העמק

שדה יעקב

לכל אורך הסגר האחרון, אושרו על ידי משרד הרווחה המשך קיום המפגשים במועדוני הוותיקים ושמירה על שגרה ופעילויות עד כמה שניתן, על פי הנחיות משרד הבריאות. זאת, כדי לשמר תחושת חיבור וקרבה ולהפגת תחושות המתח, החרדה והבדידות המלוות את האוכלוסייה בכלל ואת אוכלוסיית הוותיקים בפרט, בימי קורונה אלו. ישנה חשיבות עצומה בעיקר בקרב ותיקי העמק, להמשך קיום קשרים ומפגשים חברתיים.

כחלק מכך, התקיימו שלל אירועים מצומצמים ועל פי ההנחיות, במועדוני הוותיקים ביישובי העמק. האירועים התקיימו בזכות מימון ותמיכת המועצה ומשרד הרווחה ובהובלתם של מובילי המועדונים החברתיים, הפועלים לאורך השנה בליווי של אגף קהילה ורווחה ועמותת ותיקי עמק יזרעאל. הפעילות במועדוני הוותיקים מרוכזת על ידי יפעת גזית, עוס קהילתית בתחום זקנה ואחראית מועדוני ותיקים באגף קהילה ורווחה ותמי אידלשטיין, מנהלת התרבות והפנאי בעמותת ותיקי העמק.

גודי גריי, מובילת מועדון הוותיקים בחנתון, מספרת: ” היה לנו ערב ממש מקסים כאן בחנתון. היה כל כך טוב לצאת מהבית, לשיר יחד עם הזמרים המוכשרים, ליהנות מאוויר הערב הקריר בחוץ, ולהיות ביחד 20 אנשים ששרים עם מסכות! תודה לתמי אידלשטיין וליפעת גזית, שעודדתן אותנו להיפגש, זה כל כך חשוב! מדהים מה שזה עשה למצב רוח!”

כל כך התלבטנו אם לערוך מפגש לוותיקי הקיבוץ ואם כן, מתי ואיך. לבסוף, הזמנו את אנדראה וחגי כובש שריגשו אותנו מאוד עם הופעה מושקעת ומהנה מאוד.” סיכמה זיוה רענן, מובילת מועדון הוותיקים בגניגר.

אייל בצר, ראש המועצה: “אנו מברכים על הפעילות המרגשת והחשובה כל כך. ותיקי העמק היקרים בליבנו ובמרכז עשייתנו, בשגרה ובימי קורונה בפרט. המשיכו ליהנות ולקיים מפגשים חברתיים שממלאים את הלב והנפש, תוך שמירה על ההנחיות ועל בריאותכם.”

הסוללים

צילום: דוברות עמק יזרעאל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter