באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כנס מועצות נוער

כנס מועצות נוער

כנס מועצות הנוער שנערך בקרית אתאבכנס נבחרו 20 נציגים למועצת הנוער העירונית מכל החטיבות והתיכונים

השבוע (יום א’) נערך במרכז הנוער העירוני כנס מועצות נוער בו השתתפו תלמידי כיתות ז’-יב’ מכל החטיבות והתיכונים בעיר.
הכנס כלל הרצאה של חנן יזדי, יו”ר מועצת הנוער הארצית וסדנאות קבוצתיות בנושאי מנהיגות ואקטיביזם חברתי. בסיום הכנס נערכו בחירות להרכב מועצת נוער חדש בקרית אתא. הנציגות כוללת את כל ארגוני הנוער, מהחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בעיר, חטיבות הביניים והתיכונים בעיר, תנועות הנוער השונות, המד”צים וארגונים נוספים.
20 הנציגים שנבחרו יעברו בחודש הקרוב הכשרה וגיבוש כאשר בסופם יתקיימו בחירות עבור בעלי התפקידים במועצה.
מועצת הנוער העירונית היא הגוף המייצג את כלל בני הנוער בעיר, ותפקידה העיקרי ליזום ולקדם פרויקטים ותוכניות לרווחת בני הנוער בקרית אתא. לכל גוף נוער מנהיגותי בעיר מוקצבים מספר נציגים, על-פי מפתח נציגות מסודר ומאורגן אשר אושר במועצת הנוער העירונית ברוב של כלל המליאה. מפתח הנציגות (כמות נציגים לכל גוף) נקבע ברובו על בסיס מספר התלמידים בבתי הספר ובארגונים השונים. הבחירות מתנהלות בהליך דמוקרטי וחשאי והנציגים הנבחרים מגיעים אל המועצה עם הזכות להשפיע על קבלת ההחלטות, להצביע ולהתמודד לתפקידים השונים.
השנה מתכוונת מועצת הנוער העירונית לשים דגש על שני נושאי חתך שנתיים, אשר תוביל ותעבוד למען קידומם: הנושא הראשון הוא חיזוק מועצות התלמידים בבתי הספר והנושא השני הוא מעורבות קהילתית .
מאגף הנוער נמסר כי: ” הקשת הרחבה של הארגונים המיוצגים במועצת הנוער העירונית, מאפשרת להשמיע את קול הנוער בפני מקבלי ההחלטות השונים בעיר בצורה מיטבית. אני משוכנעת כי ההנהגה החדשה תדע להוביל את הנוער בקרית אתא להישגים מרשימים כבעבר, תוך טיפוח תרבות של כבוד הדדי, אחריות אישית ומעורבות קהילתית, כאזרחים שתורמים לעצמם ולעירם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter