באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כניסה/יציאה נוספת לשכונת הגגות הירוקים

כניסה/יציאה נוספת לשכונת הגגות הירוקים

יקנעם : נחנכה כניסה/יציאה נוספת לשכונת הגגות הירוקים.

עלות הכביש החדש: כ- 30 מיליון ₪ כשאת רובם הגדול גייס ראש העיר ממשרד הבינוי והשיכון

web כביש כניסה יציאה גגות ירוקים שדרות רבין כביש 40

בשעה טובה ומוצלחת נחנך בשבוע שעבר כביש 40 שישמש ככניסה נוספת לשכונת הגגות הירוקים וביציאה ממנה.

בבניית הכביש החדש וסלילתו, כולל כיכר תנועה חדשה בדרך רבין, הושקעו כ- 30 מיליון ₪ כשאת מרבית הכסף גייס ראש העיר, סימון אלפסי ממשרד הבינוי והשיכון.  בניית הכביש כללה גם עבודות תימוך נרחבות של קירות קרקע משוריינת להרמת הקרקע למפלס המתוכנן.

במסגרת העבודות דאגה העירייה גם לשתילת צמחים באי תנועה שבמרכז הכביש. כמו כן נשתלו עצי דקל בצומת הכביש עם שדרות רבין. בצידי הדרך במדרונות תבוצע זריעת זרעים מצמחיה מקומית לשיקום נופי של הטבע.

בטקס החנוכה וגזירת הסרט אמר ראש העיר, סימון אלפסי שאנו שמחים להמשיך להשקיע ולהרחיב את התשתיות ביישוב, והוסיף שעתה אחרי חנוכת הכביש, שכונת הגגות הירוקים תהיה הרבה יותר נגישה, ויהיו לה כמו לשאר השכונות בעיר יותר מכניסה ויציאה אחת. אלפסי  ציין בדבריו שהעירייה השקיעה בשנה האחרונה כ- 100 מיליון ₪ בתשתיות ובפיתוח כבישים, כאשר כ- 70 מיליון ₪ הושקעו בכביש 672 והרחבתו לארבעה נתיבים.

בשבועות הקרובים צפוי העירייה לבצע ספירות תנועה על מנת לבדוק אם יש לחצי תנועה.

בשל מגבלות הקורונה טקס חנוכת הכביש ופתיחתו התקיים בצמצום ובמעמד ראש העיר, הסגנים אורי שמואל ורומן פרס, מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו, מנהלת מינהל הנדסה, אורנה יחזקאל, ועוד מספר מצומצם של מנהלים.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמחים לחנוך כביש משמעותי שישדרג רבות את תושבי שכונת הגגות הירוקים וכל באי השכונה. עם השלמת הפרויקט יש לכל השכונות בעיר יותר מכניסה ויציאה אחת וזו בהחלט בשורה של ממש. הכניסה החדשה תנגיש עוד את שכונת הגגות הירוקים, תשחרר לחץ, תסייע רבות בפיזור התנועה, ותקל גם על היוצאים והנכנסים דרך מרכז העיר, וגם על היוצאים והנכנסים דרך כביש 672. אני מודה למשרד הבינוי והשיכון על השותפות ועל הסיוע במימון הפרויקט. תודה למנהלת מינהל ההנדסה בעירייה, אורנה יחזקאל ולכל הצוות שלה שהובילו את הפרויקט, וכמובן לאדריכלים ולכל מי שסייע. שתהיה לכולנו נסיעה בטוחה”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter