באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כיתות ה’-ו’ חוזרות ללימודים

כיתות ה’-ו’ חוזרות ללימודים

לאחר תקופה ממושכת שבה למדו באופן מקוון, הבוקר שבו ללימודים כ-1,500 תלמידי כיתות ה’-ו’ ברחבי עמק יזרעאל

היום (24.11) שבו ללימודים כ-1,500 תלמידי כיתות ה’-ו’ מיישובי המועצה, לאחר תקופה מורכבת וממושכת בה לא נכחו בבתי הספר ולמדו באופן מקוון מבתיהם.
בתי הספר היסודיים בעמק יזרעאל, בכיתות ה’-ו’, יפעלו במשך 3-5 ימי למידה בשבוע. מתכונת הלמידה תתקיים על פי הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך, הלימודים יתנהלו במתכונת של ‘קפסולות’ מפוצלות, במרחב הבית ספרי, תוך שמירה על תנאי ההיגיינה והבטיחות הנדרשים. למעט תלמידי כיתות א’-ב’ החוזרים ללמוד בהרכב כיתתי מלא.
בכל בית ספר פועל ממונה קורונה בתאום עם מחלקת הביטחון במועצה למתן מענה מיטבי לשמירה על בריאות התלמידים וצוות בית הספר.

תלמידי כיתות ז‘- יב, ממשיכים בלמידה מרחוק בשלב זה ובמקביל, משתלבים בפעילות  המערכים היישוביים לחינוך המשלים. מערכים אלה נשענים על תשתית החינוך הבלתי פורמלי, על המרחבים הציבוריים הקיימים ביישובים, על רכזי הנוער ועל המשאבים האנושיים בקהילות, כדי לספק מענה משלים ותומך ללמידה המקוונת של בתי הספר.
מנהלות בתי הספר, המורים והצוותים החינוכיים המתינו הבוקר בהתרגשות רבה לקבלת התלמידים ששבו לבתי הספר. שיעור הנוכחות בקרב התלמידים עמד על יותר מ-95%!
יפתח גיא, מנהל אגף החינוך במועצה, אמר: “תלמידי כיתות ה’-ו’ שבו היום לבתי הספר לשגרת ‘לימודים בצל קורונה’, לאחר ציפייה רבה. הדבר החשוב ביותר כרגע הוא לאפשר לתלמידים את הדברים שכל כך דרושים להם  – קשר אישי וישיר עם מוריהם, חזרה למהלך רציף של למידה בלתי אמצעית ומפגש חברתי “.

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל: “אני רוצה להביע שוב את הערכתי הרבה, לצוותים החינוכיים בכל מערכות החינוך בעמק, על פעילותם המקצועית והמסורה ויכולתם להתאים עצמם למצבים המשתנים תדיר. אין לי ספק שנעבור את כל המבחנים שמציאות מורכבת זו מציבה בפנינו, בדרכנו חזרה לשגרת קורונהבכל תחומי החיים“.

צילום: ענת חרמוני

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter