באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כביש 77: מועצת טבעון משכה את העתירה לבג”צ

כביש 77: מועצת טבעון משכה את העתירה לבג”צ

בוטלה העתירה לבג”צ, כנגד הכוונה לשדרג את כביש 77. העותרים המתנגדים לתוואי הכביש נאלצו השבוע למשוך את העתירה, לאחר ששופטי בית המשפט העליון הבהירו להם כי העתירה מוקדמת מדיי.

בוטלה העתירה לבג”צ בדרישה לכריית מנהרה או לסלילת כביש 77 בצמוד לנחל בית לחם, אותה הגישה המועצה המקומית קרית טבעון. ההחלטה על ביטול הבג”צ, התקבלה לאחר ששופטי בית המשפט העליון, בראשות השופטת עדנה ארבל, המליצו לעותרים לעשות זאת ולחסוך בכך מזמנם וזאת בשל העובדה שטרם הסתיים שלב ההתנגדויות לתכנית.

כביש 77
החלופה הנבחרת בכביש 77. צילום: נתיבי ישראל

 את העתירה לבג”צ, הגיש עו”ד עודד רומנו, המשמש כיועץ המשפטי של המועצה המקומית קרית טבעון. הטענה העיקרית בעתירה, עסקה בדרישה לקדם את החלופה המומלצת על ידי המועצה, לאורך נחל בית לחם, בהתאם למסומן בתמ”א 3 ולא לבחור בחלופה שהומלצה על ידי חברת נתיבי ישראל, על בסיס התוואי הקיים, בכביש 722. בתגובה לטענות, הסביר עו”ד דוד כחלון בשם חברת נתיבי ישראל, את ההגיון שבבחירת החלופה שהינה בעל חשיבות בראייה לאומית ומקומית. עוד הובהר כי התוכנית נמצאת בראשיתו של ההליך הסטטוטורי וכי לא ניתן כעת להתערב בהליכי משפטיים, ללא שמוצו כל ההליכים התכנוניים בהתאם לחוק.

יו”ר ועד הפעולה, עו”ד ישראל הרפז ” אנחנו הערכנו שזו תהיה החלטת בית המשפט ולכן לא הצטרפנו לעתירה. נחכה לסיום שלב ההתנגדויות ורק לאחר מכן נחליט האם להגיש עתירה”

ממועצת קרית טבעון נמסר בתגובה כי “ראשית, משיכת העתירה היא זמנית בלבד. המועצה המקומית הסכימה למשוך את העתירה אך ורק לאחר שנמסרה התחייבות ברורה כי ניתן יהיה להעלותה מחדש מאוחר יותר, ותוך מתן התחייבות כי ניתן יהיה להמשיך ולהעלות את עדיפותה של תכנית תמ”א 3, במסגרת הליך התנגדויות הציבור. בכוונת המועצה המקומית להופיע בפני הוועדה המחוזית ולהבהיר עד כמה חלופה תמ”א 3 נכונה והולמת יותר. ככול שזה לא הסתייע, נחדש העתירה  לבג”צ”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter