באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כביש 77: כ 500 איש חתמו כבר על תצהירי תמיכה במנהרה

כביש 77: כ 500 איש חתמו כבר על תצהירי תמיכה במנהרה

במטה המאבק ‘מנהרה או שיהיה רע’ מעלים הילוך לקראת הגשת ההתנגדויות למתווה כביש 77. במטה אספו עד עתה 500 התנגדויות של תושבי העמק לחלופת חברת נתיבי ישראל הכוללת כביש בן 8 נתיבים.

מטה המאבק ‘מנהרה או שיהיה רע’ נכנס בימים אלה לישורת האחרונה במאבקו בחלופת חברת ‘נתיבי ישראל’ לכביש 77 ועד עתה החתים 500 תושבים על התנגדויות למתווה בו בחרה החברה. על פי מתווה זה יעבור כביש 77 שיכלול ארבעה נתיבים לכל כיוון בתוואי כביש 722 הנוכחי כשהוא משוקע באדמה אך ללא מנהרה. רק לשם ההמחשה, כביש חיפה-ת”א כולל שני נתיבים לכל כיוון לאורך רוב הקילומטרים עליהם הוא משתרע.

מנהרה או שיהיה רע
תושבות העמק מפגינות כנגד הכביש. צילום: מטה מאבק כביש 77

יו”ר מטה המאבק, עו”ד ישראל הרפז “אנחנו מנהלים מאבק. לא מדובר במלחמה, לא על האיום הסורי או הפצצה האיראנית. אבל זוהי מלחמה על איכות חיינו, על אדמה, על מורשת, על “חלקת אלוהים” הקטנה שלנו. סוללים כאן כביש שאמור לחבר את הפריפריה למרכז הארץ, שאמור להיות הזרוע המזרחית של כביש 6. הרעיון יפה, אך תארו לכם כביש בגודל של נתיבי איילון חוצה את עמק יזרעאל, בין בתי קרית טבעון ושדה יעקב. אם התכניות שמציעים אנשי מע”צ יתקבלו וייצאו אל הפועל, חזיון בלהות זה ייצא אל הפועל וכביש בן 8 נתיבים ידרוס את השטחים הירוקים בעמק, יהרוס את הסיכוי להכריז על נופי עמק יזרעאל כנופי מורשת עולמית הזכאים לשימור – “הָעֵמֶק הוּא חֲלוֹם” יהפוך לסיוט – ממש מתחת לבתים שלנו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter