באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

כביש 77: אור בקצה המנהרה

כביש 77: אור בקצה המנהרה

לאחר מאבק קשה וממושך שכלל הפגנות, דיונים ואפילו עתירה לבג”צ מסתמן אור בקצה המנהרה: הועדה שמונתה על ידי הות”ל נוטה להמליץ על חלופת המנהרה או חלופת תוואי נחל בית לחם שהמפסידה הגדולה ממנו היא רמת ישי.

ועדת החקירה שהקימה הות”ל (ועדה לתשתיות לאומיות) לבחינת החלופות לסלילת כביש 77 נוטה להמליץ על חלופת המנהרה או חלופת תוואי נחל בית לחם הנקראת תמ”א 3, כך נודע השבוע לכתב YCOM. הועדה מונתה לאחר שחברת ‘נתיבי ישראל’ (לשעבר מע”צ) המליצה לות”ל על סלילת כביש בתוואי כביש 722 המתחיל בצומת התשבי ונמשך לצומת השומרים וצפונה אלא שתושבי קרית טבעון לא קיבלו את רוע הגזירה ונלחמו בה באמצעות ועד הפעולה בראשותו של עו”ד ישראל הרפז.

כביש 77
מפגינה כנגד הכביש. צילום: אלי מלול

מלבד המנהרה שיתרונותיה ידועים וחסרונה היחיד הוא עלותה הגבוהה שוקלת הועדה כאמור להמליץ על חלופת נחל בית לחם אליה מתנגדות המועצה האזורית עמק יזרעאל ורמת ישי. בעמק יזרעאל מתנגדים לחלופה זו הן בשל אובדן שטחי חקלאות של שדה יעקב וכפר יהושע, הן בשל מעבר התוואי בקרבת ההרחבה של שדה יעקב והן בשל ‘כליאת שטחים חקלאיים’ (מצב בו שטח חקלאי קטן כלוא בין שני כבישים ובשל גודלו אין כדאיות לעבד אותו). אך אם תתקבל חלופת נחל בית לחם תנחת המכה הקשה דווקא על תושבי רמת ישי ובאופן ספציפי על תושבי שכונת קדמת ישי שהתוואי עובר כמעט בצמוד לבתיהם. חבר המועצה נסים גליקו הגיב לנושא: “כמי שיש לו נסיון של עשרות שנים בתיווך אני בטוח שאם זה יקרה מחירי הדירות בקדמת ישי ירדו ב 30%-40%. בצד אחד של הישוב יהיו בתים בשווי 2 מליון ₪ ובצג השני בתים בשווי 800 אלף ₪”

המועצה המקומית קרית טבעון נמסר בתגובה: “המועצה המקומית קרית טבעון אינה דנה בשמועות למרות שאנו מאד נשמח אם הוועדה תמליץ על החלופות. ברגע שתתקבל החלטה בנדון נצא בהודעה מסודרת לעיתונות”.

יו”ר מטה המאבק, עו”ד ישראל הרפז: “גם אלינו הגיעו אמירות ברוח זו אך כל עוד אין החלטה רשמית השמחה שלנו מאוד מאופקת. אנחנו נישאר עם האצבע על הדופק עד הסוף”

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר ודוברו נועם רגב, בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter