באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יריד ארבעת המינים ביקנעם

יריד ארבעת המינים ביקנעם

גם השנה התקיים ביקנעם יריד ארבעת המינים בהפקתם של עיריית יקנעם, המועצה הדתית ובנות הגרעין.

צילום: דוברות יקנעם

כמיטב המסורת התקיים ביקנעם יריד ארבעת המינים המסורתי בהשתתפות מאות ילדי העיר שהגיעו עם הוריהם לרחבת העירייה ונהנו מערב נעים במיוחד ומלא במגוון רחב של  דוכנים ואטרקציות. הילדים נהנו ממתנפחים, דוכני יצירה, דוכני ציור, דוכני הדבקה, דוכני משחק, דוכנים למכירת קישוטים לסוכה, דוכן הפעלה של תנועת בני עקיבא, וכמובן דוכן להכנת פיתות שזכה להצלחה גדולה כאשר ברקע מתנגנים כל הזמן שירים.

בנות הגרעין התורני והשירות לאומי של יקנעם שהפיקו את הערב הגיעו לבושות במיטב המלבושים של האושפיזין  השונים, והן הפעילו את הדוכנים  וחילקו פרסים לילדים. בזמן זה ההורים בדקו את  הלולבים, הריחו את האתרוגים ורכשיו סט ארבעת מינים מהודר.

סגן ראש העיר רומן פרס בירך את הקהל בחג שמח ואמר שהיריד הוא מסורת נפלאה לטובת הקהילה. יו”ר המועצה הדתית שרלי בוחבוט אמר שכמדי שנה נוהגים ביקנעם לעשות פעילות לילדי יקנעם, ובזכות הפעילות המבורכת הזו חושפים את הקהל הרחב למנהגי החג. בוחבוט בירך את ראש העיר על פעילותו הרבה למען התרבות התורנית ביישוב.

לאחר דברי הברכה העלו בנות השירות הצגה שכתבו והכינו במיוחד עבור הערב ושעסקה כמובן במכירת ארבעת המינים. הילדים ישבו מרותקים ונהנו מכל רגע, ועם סיום ההצגה חזרו ליהנות מהדוכנים הרבים.

אירוע יריד סוכות הינו פרי שיתוף פעולה של העירייה, המועצה הדתית ובנות הגרעין. זהו האירוע הפומבי הראשון של בנות הגרעין מאז שהחלו את שירותן בעיר לפני מספר שבועות, והשקעתן הגדולה ניכרה בכל פינה במתחם. את האירוע הנחה יואל אבידן.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

“תענוג גדול שהמוני ילדים דתיים וחילוניים כאחד מגיעים ליריד ונהנים משפע של הפעלות ופעילויות. רכזת בנות הגרעין תמר, והבנות החדשות שרק החלו את פעילותן ביישוב וכבר השתלבו באופן מלא, תורמות תרומה רבה לחיי הקהילה כאן. אני מאחל לכל בית יקנעם גמר חתימה טובה וחג שמח.” 

מנחת גרעין בנות השירות הלאומי, תמר ברוכין:

“כמדי שנה גם השנה יש לבנות השירות ביקנעם הזכות להפיק את יריד סוכות. היריד הוא חלק ממסורת בה תושבי העיר מגיעים בהמוניהם להתחבר וליהנות מהפעלות לקראת חג הסוכות, וכל זאת בזכות מעורבותה של העירייה והמועצה הדתית לקידום הערכים והמסורת ביקנעם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter