באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: 40 מליון ₪ למבוא כרמל

יקנעם: 40 מליון ₪ למבוא כרמל

קבינט הדיור הממשלתי אישר תקצוב ממשלתי בסך 40 מליון ₪ לשדרוג מחלף אליקים והרחבת כביש 672 עד אזור התעשייה ‘מבוא כרמל’. אלפסי: “הפרויקט הכרחי על מנת שהתנועה תזרום בבטחה”

לאחר עבודה קשה ומאומצת מול שרי התחבורה  והשיכון ובכירי משרדיהם ואשר כללה דיונים, פגישות רבות וסיורים, אושרו בקבינט הדיור הממשלתי 40 מיליון ₪ להסדרת מחלף אליקים, כביש 672 המוביל ליישובי ההר של המועצה האזורית מגידו, וצומת שדרות רבין. האישור המיוחל ניתן לאחר שמשרדי השיכון, התחבורה והאוצר חתמו על הסכם למימון הפרוייקט. במסגרת העבודות ביקנעם תוסדר הכניסה ממחלף אליקים ועד לכניסה ליקנעם ולפארק התעשייה “מבוא כרמל“.  כמו כן, יוקם אזור תעסוקה על שטח של כ-546 דונם, בתמורה לכך ייבנו ביקנעם בשכונת “שער הגיא” 1257 דירות.

ראש העיר, סימון אלפסי דורש מזה מספר שנים להרחיב את כביש 672 ולהסדיר את הכניסה המערבית ליקנעם לאור בניית השכונה הירוקה ‘שער הגיא’, וזאת מתוך מטרה לאפשר גישה נוחה לקראת אכלוס השכונה החדשה ולתת כניסה חדשה, רחבה ובטיחותית מצד כביש 6 למאות המשפחות שיגורו במקום ולאלו שייכנסו דרכה לשאר שכונות העיר. אלפסי ציין בפני כל הגורמים הרלבנטיים שהכביש הנוכחי לא יכול להכיל את כל התנועה, הן מהשכונה,  והן מפארק התעשייה הנמצא בשלבי פיתוח ושיווק, ובמצב כזה יש חשש כבד לעומסי תנועה שכבר כעת קיימים, ולהתרחשותן של תאונות דרכים במקום, ולכן הודיע שאם הכביש לא יורחב והצומת לא תוסדר הוא לא ייתן טופס 4 לאף קבלן שבונה בשכונה.

ראש העיר, סימון אלפסי: ” אני שמח  שלאחר פגישות עם שרי התחבורה והבינוי והשיכון ועם מנכ”לי המשרדים ובכירי המשרד, וכן בביקורים של אנשי משרד התחבורה ומשרד השיכון (מינהל מקרקעי ישראל) השותפים בפרויקט, התקבלה ההחלטה הנכונה. הרחבת כביש 672 וסלילת הכביש באזור התעשייה הם כורח המציאות והכרחיים על מנת שהתנועה תזרום במקום ובבטיחות רבה. בעוד שביישובים אחרים אושרו תקציבים בתמורה לבנייה עתידית, אצלנו הבנייה ממילא אושרה ומתבצעת בשטח”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter