באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תשתדלו לא למות

יקנעם: תשתדלו לא למות

גורמים במועצה הדתית של יקנעם מתריעים על מצוקה קשה של מקומות קבורה בבית העלמין אשר עשוי להוביל להפניית מתים לקבורה בתל רגב. מכרז לפיתוח שטח בן דונם וחצי שהתקבל לאחרונה אחרי ערכאות משפטיות יצא למכרז לפני כשבוע.

תושבי יקנעם מתבקשים לא למות בזמן הקרוב עקב מצוקת מקומות קבורה בבית העלמין של העיר. לכתב YCOM נודע כי בבית הקברות נותר מקום קבורה אחד בלבד וזאת לאחר שכבר בחודש ינואר התריעה המועצה הדתית בפני ראש העיר, סימון אלפסי, כי קיימת מצוקה קשה. גורמים במועצה הדתית התלוננו על סחבת מצידו של אלפסי אשר השיג לבסוף שטח נוסף בגודל של דונם וחצי אלא שהמכרז לעבודות ההכשרה שלו יצא רק לפני כשבוע ולכן יחלפו עוד מספר שבועות לכל הפחות עד שניתן יהיה

מצוקת קבורה
המועצה הדתית ביקנעם. צילום: רונן צומר

לקבור מתים בשטח.

במועצה הדתית ניסו לחשוב על מספר דרכים יצירתיות על מנת לפתור את המצוקה אשר תגרום לכך שמתים מיקנעם עשויים להקבר בבית העלמין שבתל רגב אשר ליד כפר חסידים. ההצעה הראשונה היתה קבורה בקומות אלא שגם קבורה מעין זו מצריכה עבודות תשתית ארוכות. הצעה נוספת היתה להכשיר חלקה מאחורי חלקת הגויים אלא שהצעה זו נפלה בשל בעיה הלכתית. שכן במקרה כזה היתה חלקת הגויים במרכז בית העלמין דבר האסור על פי ההלכה.

יו”ר המועצה הדתית צ’רלי בוחבוט ” אנחנו מתארגנים ויהיה בסדר, יש הרבה אלטרנטיבות. יש לנו שתי חלקות בפיתוח וקיבלנו לאחרונה שטח של דונם וחצי שחיכינו לו הרבה זמן כי הוא היה בערכאות משפטיות. יש לנו כרגע מצוקה קטנה אבל אנחנו מסתדרים. אם ימותו ביום אחד 100 איש באמת תהיה לנו בעיה”

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט מסר בתגובה ” מהמידע המצוי בידינו ומבדיקת הנושא לעומק עם יו”ר המועצה הדתית עולה שיש כיום מספיק קברים לעוד שנה שלמה לפחות. כיום ישנה חלקה פנויה ובה יש 50 קברים. בנוסף לאחרונה יצא מכרז לפיתוח חלקה נוספת עם עוד שישים קברים והחלקה צפויה להיות מוכנה תוך כחודשיים. כמו כן חלקה נוספת בגודל 1.2 דונם נמצאת בשלבי תכנון ראשוני וניתן יהיה להשתמש בה בראשית 2014 והיא תיתן מענה ל: 5-6 השנים הקרובות. בנוסף לכל אלו נמצאת אצל השר לענייני דתות תכנית להקמת ועדת חקירה שאמורה להעביר שטח של 17 דונם ממחוז חיפה לבית העלמין ביקנעם וזה יפתור את הבעיה לעוד שני עשורים לפחות.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter