באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תלמידי ‘אורט אלון’ עוטפים משפחות ברמב”ם

יקנעם: תלמידי ‘אורט אלון’ עוטפים משפחות ברמב”ם

תלמידי ‘אורט אלון’ יצאו ליום הכשרה בבית החולים רמב”ם שבחיפה והפעילו ילדים ממשפחות המתמודדות עם מחלה קשה. אלפסי: “יקנעם התברכה בנוער מצוין ואיכותי שתורם רבות לחברה ולקהילה”.

קבוצת תלמידים משכבות י ו-יא’ מבית הספר התיכון ‘אורט אלון‘ ביקנעם יצאה השבוע ליום הכשרה והתנדבות עם ילדים במרכז הרפואי רמב”ם בחיפה. יום  ההכשרה חולק לשני חלקים. בחציו הראשון הגיעו התלמידים לבית החולים ‘רות’ שבמרכז הרפואי וקיבלו הכשרה מראשי הצוות בשירות הסוציאלי על דרכי ההתמודדות של משפחה וילדים עם מחלות קשות, הן בפן הרפואי והן בפן הרגשי, כשהמטרה היא להעניק לתלמידים כלים להמשך עבודה וחונכות בתכנית. בחלקו השני של היום התנדבו התלמידים במחלקה האונקולוגית ונפגשו כשהם מחופשים עם ילדים חולי סרטן והכינו ביחד עימם כדורי שוקולד צבעוניים.  הילדים עצמם הכינו מסכות לפורים והתאפרו.

מעטפת למשפחה
תלמידי אורט אלון, במרכז הרפואי רמב”ם. צילום: דוברות יקנעם

פעילות התנדבות של התלמידים היא במסגרת תכנית “מעטפת למשפחה” שמובילה המחלקה לשירותים חברתיים. במסגרת התכנית נפגשים התלמידים אחת לשבוע עם ילדים ממשפחות המתמודדות עם המחלה הקשה. התכנית הוקמה לפני כשנה ביוזמת המחלקה לשירותים חברתיים מתוך צרכים שהעלו משפחות בעיר. בנוסף להתנדבות הקבועה מקבלים תלמידי התכנית ליווי והדרכה פרטניים וקבוצתיים במהלך השנה.

מתנדבת בתכנית, מאי בן סימון: “תכנית המעטפת היא תכנית המשלבת התנדבות של בני נוער אצל משפחות בהם אחד מבני המשפחה חולה במחלה. תפקידנו לעודד את הילדים, לשחק איתם, לעלות להם חיוך על הפנים, ללוות אותם ולתת להורים קצת הפוגה מכל הלחצים והטיפולים. באופן אישי היה לי מאוד חשוב לקחת חלק בהתנדבות במחלקה האונקולוגית, שכן מדובר בילדים קטנים שמתמודדים עם מחלה קשה וזקוקים לחום ואהבה, הבנה ועידוד. נהניתי מכל רגע שהייתי שם להעניק להם, ולשמח אותם אפילו אם זה לכמה שעות”.

ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם התברכה בנוער מצוין ואיכותי שתורם רבות לחברה ולקהילה. השבוע קיבל ‘אורט אלון’ יקנעם  את פרס בית הספר המצטיין ברשת וכשאלו התכניות שמובלות בו ואלו הם בני הנוער שלנו, אין פלא ששמה של יקנעם והנוער שלה הולך לפניה בכל מקום”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter