באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: תלמידים הצילו פקעות של פרחי בר

יקנעם: תלמידים הצילו פקעות של פרחי בר

תלמידי בית הספר הדסים יצאו לפעילות של העתקת פקעות אשר נמצאות בשטח אשר אמור להפוך לשטח מגורים. הפקעות ישתלו בחזרה סביב הבתים לאחר הבניה. אלפסי ” יש לנו מחויבות לטיפוח הטבע ולשמירה עליו”

ביקנעם שומרים על הטבע והסביבה וכיאה להיותה של העיר עיר ירוקה נערכה בשכונת “שער הגיא”, ביוזמת חברת שיכון ובינוי נדל”ן, פעילות להעתקת פקעות פרחי בר מוגנים מהשטח המיועד לבנייה למען שמירתם ושתילתם מאוחר יותר. במסגרת היום החוויתי ובשמש נעימה התקבצו תלמידי בית החינוך “הדסים” בשני מחזורים: מחזור א’ שכלל את תלמידי השכבות א’-ג’, ומיד לאחריו מחזור ב’ שכלל את תלמידי השכבות ד’-ו’. ראש העיר סימון אלפסי שהשתתף בפעילות בירך את התלמידים ואמר שיקנעם

התלמידים הצילו את הפקעות
תלמידות עוסקות בהעתקת פקעות. צילום: רועי אדוט

ידועה בהיותה עיר ששומרת על הטבע ועל הירוק, וכל פרח שמצילים ישוב לפרוח בשכונה שתיבנה כאן. מנכ”ל חברת “שיכון ובינוי נדל”ן” תמיר דגן בירך את התלמידים ואמר להם שהמבצע יימשך שבוע ימים ושבזכותכם נצליח להציל המון פרחים מוגנים.

לאחר הברכות חולקה הקבוצה לשתיים והתלמידים פנו לפעילות ההעתקה בשטח. התלמידים הגיעו לשדה מצוידים בכלי עבודה ובידע רב על מהות העשייה.  תלמידי הקבוצה הראשונה התפרסו בליווי המדריכים והחלו במלאכת הוצאת הפקעות, ולאחר מספר שעות נערמו ארגזים של הפרחים המוגנים. פקעות הפרחים המוגנים שהוצאו בהן של כלניות ורקפות, יועברו למשמרת בחוות גידול ביישוב קדימה ולאחר שתושלם בניית הפרויקט הן יישתלו מחדש בשטח. בזמן זה נהנו חברי הקבוצה השנייה מסדנת תיפוף שהועברה להם. כל התלמידים ללא יוצא מן הכלל נהנו מהפעילות. השיעור בשדה היה שיעור לחיים ודוגמא לחינוך סביבתי מקיים. לפעילות קדמה הדרכה שנערכה במשך יומיים ובזכותה התלמידים הגיעו מוכנים.

 ראש העיר, סימון אלפסי “ביקנעם שומרים על הטבע ועל הסביבה במשך כל ימות השנה ואנו מייחסים לכך חשיבות רבה. התלמידים היום לא רק הצילו פרחי בר רבים, אלא גם הטמיעו בקרבם את החשיבות העצומה, ואני בטוח שהם יהיו שגרירים לשמירה על הטבע והצומח בו לטובת כולנו. יש לנו מחויבות לטיפוח הטבע ולשמירה עליו”

מנכ”ל חברת שיכון ובינוי נדל”ן, תמיר דגן “זה היה אך מתבקש שחברת שיכון ובינוי נדל”ן, שחרטה על דגלה את רוח הקיימות והשמירה על הסביבה, תפעל לשימור פרחי הבר המוגנים המצויים בשטח הפרויקט. אני שמח על שמצאנו אוזן קשבת גם בעיריית יקנעם לפעילות החינוכית המבורכת, וכמובן על ההירתמות של רשות הטבע והגנים, עובדי המועצה, ותלמידי בית הספר. פעילות שכזו מחזקת את המודעות לשמירה על הסביבה והטבע ומחנכת את הדור הבא לחשיבה ברוח הקיימות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter