באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: : שבט “שחר” הצופים פתח עונה עם כ- 450 חניכות וחניכים

יקנעם: : שבט “שחר” הצופים פתח עונה עם כ- 450 חניכות וחניכים

שנת הפעילות של שבט “שחר” צופי יקנעם  יצאה לדרך באופן רשמי. השנה החלה בטקס בהשתתפותם של ראש העיר, סימון אלפסי, חברת מועצת העיר כרמית חובל טון, מזכ”ל תנועת “הצופים”, ראש הנהגת צפון, ראש השבט ביקנעם, נואל נאור, הורים נרגשים, רכזים בוגרים, בוגרות ובוגרים, וכ- 450 חניכות וחניכים.

10460336_1000311790019310_5461736481333778591_nהטקס בהנחייתן של המרכזות הצעירות החל בכניסתם של כ- 70 חניכות וחניכים חדשים (תלמידי שכבת ד’) עם לפיד האש המסורתי לצלילי ניגון שיר שנוגן ברקע. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את החניכות והחניכים ואמר ששבט “שחר” הוא משפחה אחת גדולה. רה”ע שיבח את הפעילות שנעשית בשבט, ואמר שמכאן יוצא נוער איכותי אוהב אדם ואת המולדת שלנו. ראש העיר בירך את החניכות והחניכים החדשים על הצטרפותם לתנועת נוער ואיחל לכל חניכות וחניכי השבט שנה חווייתית במיוחד.  הרכזים הבוגרים של השבט, רעות ולירז, בירכו את החניכות והחניכים החדשים והוותיקים, ואמרו להם שהם העתיד: העתיד השבטי, עתיד העיר ועתיד המדינה. השניים הוסיפו ואמרו לחניכים שהם מראים ומוכיחים כל יום מחדש שגם בתקופות אלו אנו כבני אדם יכולים להתנהל אחרת ובצורה בה ערכי היסוד של הצופים, של קבלת הארץ וקבלת הזולת אכן יכולים להתממש. בסיום דבריהם ציינו רעות ולירז שהם נרגשים לקראת העתיד ושהשנה כולה  תהיה מוקדשת לחינוך. לאחר הדברים התקיים טקס חלוקת העניבות המסורתי ולאחריו נחשפו במחזה מרהיב שתי כתובות אש גדולות: הראשונה ציור של חבצלת המהווה את סמל הצופים ואיתו  כיתוב שם השבט – “שחר”. כתובת האש השנייה כללה את הכיתוב: “תמיד חשוך לפני עלות השחר”. הטקס הסתיים בשירת ההמנון הצופים, ובשירת המשתתפים כולם את התקווה.

טקס פתיחת שנת הפעילות התקיים לאחר שלאחרונה הגיעו החניכים להתרשמות מהשבט והכירו את המדריכים החדשים שלהם. שנת הפעילות הנוכחית תעמוד בסימן “החניך במרכז”. כבכל שנה בתנועת הצופים יושם דגש גם השנה בתנועה על הובלת ערכים לטובת הכלל, הפרט והחברה, על מצוות שבין אדם לחברו, קבלת האחר והשונה, חיפוש החיובי ולא השלילי, העצמת הקהילה, שילוב ילדים בכלי צרכים מיוחדים בקבוצות רגילות, ועוד.

 

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחים לפתוח עוד שנה עם שבט “שחר” של הצופים ועם הנוער הנפלא והנהדר שלנו שהוא העתיד של כולנו. הטקס היה מרגש מאוד והיווה את אות הפתיחה לשנת פעילות מיוחדת וייחודית. אני מברך את ראש השבט, נואל נאור, את הרכזים הבוגרים ואת כל המדריכים, וכמובן את החניכות והחניכים בשנת עשייה ולמידה, ובשנה מלאה בעוד ועוד חוויות”

ראש שבט “שחר יקנעם”, מר נואל נאור:

“מרגש כל פעם מחדש לצפות בעשייה החינוכית ובכך שבני הנוער של היישוב מגדלים ומחנכים דור ילדים לאהבת המדינה וברוח ערכי תנועת הצופים לנתינה ועזרה לזולת. מבקש בהזדמנות זו להודות לדרג המתנדב בשבט, הורים נפלאים שתורמים ללא תנאי ובכל זמן על מנת לסייע ולאפשר את ההתנהלות השותפת של פעילות התנועה. תודה לרינה קרסטנר, אלי שובל, יניב גבריאל, ראג’ה סלמה, מוטי רוזנצוויג, שי ויינשטיין ונועם אילוביץ, וכמובן לכל ההורים הנפלאים שמגיעים לבשל בכל טיול ומחנה, ולהורים שמגישים סיוע ביד רחבה לאורך השנה. מבקש להודות לראש העיר, סימון אלפסי ולאנשי העירייה על תמיכה בפעילות וסיוע לאורך השנה כולה”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter