באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: שבט שחר במקום הראשון

יקנעם: שבט שחר במקום הראשון

הישג ענק לשבט “שחר” של הצופים: מקום ראשון בפעילות השנתית ובבניית התורן הצופי. אלפסי “אני כבר 15 שנים מגיע לבקר את החניכות והחניכים במחנה השנתי וזה המחנה היפה ביותר שראיתי”

שבט “שחר” יקנעם של הצופים סיים את מחנה הקיץ “הצפונבורי” בהישג ענק ובזכייה בשני פרסים יוקרתיים: פרס הפעילות השנתית על זכיית השבט במקום הראשון בין כל השבטים בהנהגה על הפעילות הענפה לאורך השנה ומעורבות בקהילה, ופרס על בניית התורן הצופי.

שבט שחר
מחנה הקיץ של הצופים. צילום: דוברות עיריית יקנעם

במהלך המחנה שנמשך תשעה ימים השתתפו כ- 2500 חניכות וחניכים מעשרים יישובים מאזור הצפון וביניהם מ: יקנעם, קריית טבעון, כרמיאל, עפולה, יבניאל ועוד. מיקנעם הגיעו כ- 300 חניכות וחניכי השבט מכיתות ד’ – יב’ ואלו עסקו בפעילויות שונות בהתאם לנושא השנתי שקידמו והובילו ושעסק באמרקניזציה. בשלושת הימים הראשונים בנתה השכבה הבוגרת (השכב”ג) את המחנה במה שנקרא ‘ימי חלוץ’ כאשר בימים הללו 60 חניכות וחניכי השכב”ג בנו והכינו את כל מתקני המחנה לשימוש החניכים הצעירים כגון: תורן במגרש המשחקים, שער מרשים ביופיו בצורת הבית הלבן, מפקדה המזכירה אולפן MTV, חדר אוכל תואם מקדונלדס, ואת שאר המחנה בדומה לעיר לאס וגאס. לאחר בניית המחנה וקליטת החניכים החלה פעילות ענפה של שישה ימים ובמהלכה הועברו לחניכים פעילויות מגוונות בנושא שדאות, ערכי המדינה ואהבת הארץ, ופעילויות נוספות שנבחרו על ידי השבט עצמו בנושא הנבחר.

שבט “שחר” ביקנעם זכה להצלחה גדולה על פעילותו הענפה לאורך כל השנה. השבט שהגדיל בשנה זו ב- 50% את מספר חניכיו היה פעיל במיוחד לאורך כל השנה וזכה בשני פרסים עיקריים: מקום ראשון בין כל השבטים על פעילות שנתית רחבה שכללה טיולים, מעורבות בקהילה, תרומה לחיילי צה”ל, ועוד. בנוסף לכך זכה השבט במקום הראשון בבניית תורן במגרש המסדרים כשחניכיו בנו תורן בגודל שמונה מטרים בסגנון אמריקאי ועליו צוירה תמונתו של הדוד סם פונה לצעירים האמריקאים  להתגייס. רעיון בניית התורן שהגו גלעד אפלבאום ועמית קרבצ’יק הוא היד המונפת והופכת לסמל ההצדעה הצופי שמשמעותו: החזק מגן על החלש וללא אפליה על רקע דת, גזע או מין.

ראש העיר יקנעם  סימון אלפסי הגיע כהרגלו למחנה והשתתף במסדר השבטי בבוקר ובטקס הנפת הדגל. אלפסי עמד מקרוב על הפעילות הענפה של החניכים והתלהב מאוד ממה שראה.

מחנה הקיץ של הצופים מהווה את שיא שנת הפעילות והוא משלב בתוכו את כל נושא הערכיות והצופיות שנלמדו במהלך השנה. בשבט היקנעמי מוקמת בימים אלו קבוצת חניכי הורים ע”י אלי שובל.

ראש העיר, סימון אלפסי “‘אני כבר 15 שנים מגיע לבקר את החניכות והחניכים במחנה השנתי וזה המחנה היפה ביותר שראיתי. יש כאן אווירה נפלאה. חניכי השבט הם ארץ ישראל היפה. אני שמח לראות ששבט “שחר” ממשיך לגדול ולצמוח. לאור הגידול המבורך והגידול העתידי הצפוי  בשנתיים הקרובות, אני אפעל למציאת מקום גדול יותר עבור השבט”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter