באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם, רק בקטן ומתכלה

יקנעם, רק בקטן ומתכלה

קבוצה של ארבע סטודנטיות מהחוג לסיעוד במכללה האקדמית “עמק יזרעאל” בדקה ומצאה שיקנעם היא עיר ירוקה ועיר שבה מושם דגש רב על שמירה על איכות הסביבה, ולאור זאת החליטה להכין את פרויקט הגמר בקורס: “קידום בריאות הציבור והקהילה” על העיר, ובמסגרתו הבנות בנו דגם של העיר מחומרים מתכלים

הסטודנטיות מהחוג לסיעוד במכללה האקדמית “עמק יזרעאל” הגיעו לפגישה עם ראש העיר כשהן מלוות במרצה שלהן, ד”ר שושי ורנר וסיפרו לו שהן בדקו את אומדן הקהילה ובחינתה מבחינת שמירה על איכות הסביבה במספר יישובים, והחליטו לאור הממצאים לבחור ביקנעם לעבודה שלהן מאחר והעיר מציגה פן אחר ושונה מיישובים אחרים בעלי מאפיינים דומים  היות ולדבריהן מדובר בעיר מאוד מתפתחת שיש הרבה מה ללמוד עליה כי כאן יש דגש על הסביבה, חינוך, תעשייה נקייה וכיוצ”ב. הבנות אמרו לראש שהן אספו נתונים על העיר ומצאו שכאן יש הלכה למעשה דאגה רבת שנים לאיכות הסביבה. בנוסף לעבודת איסוף הנתונים הבנות סיפרו לרה”ע שהן הגיעו ליקנעם, סיירו בעיר ובפארקי התעשייה בה וגילו שיש ביישוב פארקים רבים, שכונה ירוקה, מושם דגש על הפרדת פסולת, יש מגוון מכולות למיחזור, דגש על בריאות, בניית שבילי הליכה ורכיבה על אופניים ועוד.  במהלך הפגישה סיפרה כל סטודנטית על חלקה בעבודה כשכל אחת מהן בדקה לעומק נושא מסוים, והן למעשה  בדקו בין היתר מה נעשה לטובת השמירה על הסביבה, פעילות מערכת החינוך היישובית, שירותים שיש לעיר להציע, איכות האוויר ביישוב, מים, ועוד. הן ציינו שמצאו שיש השקעה רבה בכל התחומים לטובת האוכלוסייה היישובית.

לאחר ההסברים על הפרויקט הציגו הבנות את הדגם בפני ראש העיר ואמרו לו שהן הכינו דגם של פיתוח הסביבה והירוק ביקנעם שהוא דומה למציאות הקיימת, כולל יצירת כביש הפרדה בין העיר לפארקי התעשייה. בסיום ההצגה העניקו הסטודנטיות את הדגם לראש העיר. פרויקט הגמר הוכן ע”י הסטודנטיות: רותם גובט, נגה בשן וייצמן, נופר שחף, אושרת שמור, ומריה גרושקו כשהאחרונה היא תושבת יקנעם.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

“הבנות עשו עבודה רצינית ובדקו את יקנעם לעומק וכל הכבוד להן על הדגם שהכינו. הן סיפרו לי שהן בחנו את יקנעם ממספר זוויות ומצאו שיקנעם היא עיר מאוד מתפתחת ושיש הרבה מה ללמוד על הנעשה כאן.  יקנעם היא עיר ירוקה שדואגת לטבע, לסביבה ולמשאבים, ואנחנו נמשיך לחנך לכך ולהוות דוגמא”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter