באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: קרית חינוך ב- 2015

יקנעם: קרית חינוך ב- 2015

קרית החינוך החדשה ביקנעם תחנך רק בספטמבר 2015 למרות שבנייתה כמעט והושלמה. דובר העירייה: ” ראש העיר ואגף החינוך  פועלים לבצע רה ארגון במטרה לשמר את החינוך היישובי כמוביל אזורי וארצי”. 

יקנעם.
אלפסי, עושה רה-ארגון. צילום: רונן צומר.

חניכת קרית החינוך של יקנעם אשר היתה אמורה להתרחש בספטמבר הקרוב תדחה לשנת 2015 כך נודע לכתב YCOM. דחייה זו מגיעה למרות הצהרתו של ראש העיר סימון אלפסי בינואר 2013 כי בית הספר יחל לפעול כבר בשנת 2014. מטרתו המוצהרת של אלפסי הינה שקרית החינוך תחל לפעול עוד לפני אכלוסה של שכונת שער הגיא ההולכת ונבנית בעיר וכך יוכלו התושבים החדשים להכנס לשכונה בה קיימים כבר כל השירותים המוניציפאלים.

קרית החינוך אמורה לכלול רצף חינוכי מלא מגן הילדים ועד בית ספר תיכון המהווה את גולת הכותרת. התיכון עצמו אמור לכלול 36 כיתות. עלות התיכון וחטיבת הביניים אמורה להגיע לכ- 30 מליון ₪ כשבנוסף נבנה במקום אולם ספורט בעלות של 10 מליון ₪ ועוד ארבעה גני ילדים ומעון יום. עלות כל קרית החינוך תהיה כ- 50 מליון ₪.

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט מסר בתגובה: “בניית קריית החינוך צפויה להסתיים במהלך החודשים יולי-אוגוסט השנה, ולאחר מכן יש להתחיל בתהליך קבלת האישור לסמל ממשרד החינוך. כידוע,  גולת הכותרת של הקריה החדשה היא חזונו של ראש העיר לרצף חינוכי. ראש העיר ואגף החינוך  פועלים לבצע רה ארגון במטרה לשמר את החינוך היישובי כמוביל אזורי וארצי, ולהגדיל את הישגיו והישגי הבאים בשעריו. לצורך כך יש לקבל גם החלטות על המפעיל, ואלו יתקבלו רק לאחר חשיבה מעמיקה ולטובת כל תלמידי המערכת ללא יוצאי מן הכלל. לאור כל אלו לא ניתן היה לפתוח את הקריה החדשה בספטמבר הקרוב והיא תיפתח בספטמבר של שנת תשע”ו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter